kot przynosi martwe zwierzęta

Kot przynosi martwe zwierzęta? Nie martw się. Koty okazują przywiązanie w bardzo dziwny sposób. Oznaką miłości u kota jest podgryzanie i między innymi przynoszenie upolowanych prezentów. Każdy kto ma kota, wie, że z jego naturą trudno się walczy. Jednak właściciel pewnej uroczej kotki miał już dość żywych prezentów przynoszonych przez nią. 

Dlaczego kot przynosi martwe zwierzęta?

Kot chce się w ten sposób pochwalić i podzielić zdobyczą, jest to oparte na jego łowieckim instynkcie.

Niektóre koty, zwłaszcza te niewychodzące zastępują sobie myszy i ptaki. Między innymi bielizną, ubraniami i rzeczami, które wygrzebują z szafek.

Co robić kiedy kot przynosi martwe zwierzęta?

Jednym z rozwiązań jest niewypuszczanie kota z domu i w sumie popieramy to. Koty dzikie, mieszkające na miejskich osiedlach są przyzwyczajone do takiego życia. Trzeba jednak pamiętać, że koty, które mieszkają w domach nie zdają sobie do końca sprawy z zagrożeń czyhających na ich zdrowie i życie poza bezpiecznymi ścianami domu. Można także pomyśleć o jakiejś zabawce, która bardziej zaintryguje i zajmie kota.

Polowanie leży w naturze kota, dlatego też zabawki przeznaczone dla mruczków, to bardzo często rzeczy prowokujące aktywności imitujące polowanie. Wędki, kulki, myszki albo latająca mucha wzbudzają w kocie instynkt łowcy. Nie dziwcie się więc, że koty wychodzące przynoszą wam prezenty.

Kot przynosi martwe zwierzęta, bo chce się z Tobą podzielić

Twój kot przynosi martwe zwierzęta? Jest to oznaka kociej miłości. Twój pupil chce się podzielić z Tobą upolowaną zdobyczą. Nie gań go za to, tylko doceń.

Właściciel tej niesamowitej kotki dał do zrozumienia swojej podopiecznej, że nie podobają mu się żywe prezenty. Większość kotów raczej nadal przynosiłaby uparcie martwe ptaki i myszy, jednak nie ona. Baloo, bo tak ma na imię kocica postanowiła zmienić kategorię dawanych prezentów. Teraz przynosi swojemu właścicielowi piękne, duże i wysuszone liście.

kot przynosi martwe zwierzęta
Baloo i upolowany przez nią liść.

Zobacz także:

  1. Niewidomy nie ma za co nakarmić psa. Na dzień mają około 10 złotych

  2. Mieszkańcy bohatersko zablokowali występ cyrku! Wszystko przez chore zwierzę

  3. Pies pilnował budowy kościoła. Kościół wybudowali, a psa potraktowali okrutnie