dlaczego ludzie krzywdzą zwierzęta

Dlaczego ludzie krzywdzą zwierzęta? Pies. Miłość. Oddanie. Wierność. Te wszystkie cztery słowa współgrają ze sobą nierozłącznie. Niestety nie każdy człowiek jest w stanie to zrozumieć. Wiele osób nie umie docenić uczuć, jakimi darzą je ich psy czy nawet koty. Często też dopuszczają się niezwykłych okrucieństw czy porzucenia. Właśnie taka historia spotkała Bolhina, który jest bohaterem tego wpisu. Spotkał nieodpowiednich ludzi na swojej drodze. 

Nie rozumiem, jak można coś takiego zrobić. Mam nadzieję, że wy też to rozumiecie. A ta historia powinna nas wszystkich w tym utwierdzić.

Dlaczego ludzie krzywdzą zwierzęta? Pies. Miłość. Oddanie. Wierność. Świadomość. Lojalność. Te kilka słów, a pewnie jeszcze więcej, kojarzą się nierozłącznie właśnie z czworonogami. Niestety na świecie jest wielu zwyrodnialców i ludzi bez serc. Najgorsze jest to, że za nich pokutują niewinne niczemu zwierzaki. 

Dlaczego ludzie krzywdzą zwierzęta? Przecież pies = miłość, wierność, lojalność i oddanie

Ludzie są oficjalnie uznani za najgorsze zwierzęta na Ziemi. Wiecie ile stworzeń zginęło przez naszą ekspansję? W ciągu 100 lat nasz gatunek zabił ponad 50% zwierząt na ziemi. Oprócz tego swoją agresję kierujemy w stronę najbliższych nam zwierząt. 

Psy i koty często stają się ofiarami bezdusznych ludzi, którzy zapominają o tym, że te dwa gatunki mają rozwiniętą świadomość emocjonalną na poziomie dwuletniego dziecka. Tak samo jak dziecko, traktują nas jako swoją opokę i filar bezpieczeństwa. Potrzebują nas do szczęścia i do tego, żeby być spokojnym. Bez nas świat dla nich nie ma znaczenia.