Psy

Dog niemiecki – najlepszy przyjaciel człowieka

 

Dog niemiecki najlepszy przyjaciel człowieka Poznaj go lepiej

W przypadku doga niemieckiego nie chodzi tylko o rasę. Słowo „pasterz” pochodzi z niemieckiego dialektu i oznacza „pasterza”. Chociaż jest to nadal rzadka rasa, owczarki niemieckie są znane ze swojej lojalności i inteligencji. Ich wyjątkowe umaszczenie i wzory sierści sprawiają, że szczególnie dobrze sprawdzają się w życiu rodzinnym. Ten artykuł przedstawi Ci rasę owczarka niemieckiego i jej wyjątkowe cechy.

Podstawowe informacje

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać psa niemieckiego – najlepszego przyjaciela człowieka – na swojego kolejnego pupila. Wśród nich jest fakt, że owczarki niemieckie są znane ze swojej lojalności, zwinności, inteligencji i cierpliwości. Od dawna są cenione jako psy stróżujące przy rodzinie, psy poszukiwawcze i ratownicze oraz psy ochrony osobistej. Owczarki niemieckie, pierwotnie wyhodowane do pasterstwa zwierząt gospodarskich, są obecnie popularne wśród stróżów prawa, policjantów i strażaków.

Język używany do opisywania psów ewoluował przez stulecia, a słowo dog po raz pierwszy pojawiło się w języku staroangielskim. Nie było ono tak powszechnie używane jak słowo hound, które jest bardziej literackie. Częściej też używano go w kontekstach pozaliterackich. Mimo że psy nadal są powszechnie uważane za najlepszego przyjaciela człowieka, nastąpiły zmiany w sposobie, w jaki się o nich mówi. Dziś mówi się o nich jako o najlepszym przyjacielu człowieka, a Niemcy od dawna uważają je za najbardziej lojalne i kochające zwierzę tego narodu.

Niemieckie słowo oznaczające psa to „hund”, które pochodzi z wczesnych języków germańskich. Niemieckie hund, holenderskie hond i inne języki mają wiele odpowiedników. Dog jest również jednym z niewielu niejasnych angielskich słów zwierzęcych kończących się na -g. Pozostałe, które nie mają swoich odpowiedników, to stag, pig i earwig. Pies jest „donosicielem” i łobuzem. Stał się także synonimem powolnego konia, rozpustnego mężczyzny i kobiety niskiej jakości.

Prócz tego, że dog niemiecki jest najlepszym przyjacielem człowieka, jest także niezwykle wszechstronnym psem myśliwskim. Ich wszechstronność w polowaniu na żaby, króliki i ptactwo wodne sprawia, że doskonale sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Hodowca, z którym współpracował John, miał dla niego konkretne wymagania. Musiał on rozszerzyć swoją aktywność łowiecką o ptactwo górskie, gołębie, króliki, wiewiórki i dzikie świnie. W końcu hodowca zgodził się, aby John kupił szczeniaka. John nadał jej niemieckie imię, co oznacza „z hodowli Moorehaus”. On i Sue przemianowali ją na Boo, aby pasowała do ich stylu życia.

Szczenięta owczarka niemieckiego – wygląd

Szczenięta owczarka niemieckiego mają charakterystyczny wygląd. Jego głowa stanowi około 40 procent wysokości w kłębie i ma kształt klina, z umiarkowanie zakrzywionym, długim ogonem. Proporcje głowy do szyi wynoszą około 1:1, a jego ciało jest średniej wielkości. Szyja owczarka niemieckiego jest tak samo długa jak głowa, z łagodnym przejściem. Głowa tej rasy jest ciemna, gruba i klinowata, z czarnym nosem.

Owczarek niemiecki jest znany ze swojego eleganckiego wyglądu i chęci do pracy. Rasa ta jest idealna dla ludzi, którzy lubią być aktywni i chcą mieć psa, który może wykonywać różne zadania. Owczarki niemieckie szybko się uczą i potrafią szybko przyswajać nowe lekcje. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących wyglądu owczarka niemieckiego

Owczarki niemieckie zrzucają sierść dwa razy do roku, a włosy mogą odrastać w wielu różnych wzorach i kolorach. Ponieważ owczarki niemieckie zrzucają tak dużo włosów na raz, ważne jest, aby regularnie szczotkować psa. Następnie, jeśli to możliwe, użyj silnego odkurzacza, aby usunąć luźną sierść. Czysty i zdrowy dom będzie najlepszym przyjacielem owczarka niemieckiego przez wiele lat. Jego sierść jest stworzona do prowadzenia aktywnego trybu życia, a jeśli nie jesteś zwolennikiem odkurzania, szczotkowanie psa dwa razy w tygodniu pomoże Ci utrzymać dom w czystości.

Sierść owczarka niemieckiego jest wyjątkowa i bardzo zróżnicowana. Typowy owczarek niemiecki jest czarny i brązowy, rzadko występuje biały. Sierść owczarka niemieckiego może być długa lub krótka. Oba rodzaje sierści są bardzo wytrzymałe, ale problemem jest jej nadmierne linienie. Zaleca się szczotkowanie psa co najmniej dwa razy w tygodniu. Nie należy zapominać o sierści owczarka niemieckiego. Są one dość aktywne i lubią przebywać na świeżym powietrzu.

Szczenięta owczarka niemieckiego – charakter

Częstym pytaniem podczas poszukiwań szczeniaka owczarka niemieckiego jest „Jaki charakter ma owczarek niemiecki?”. Jest to zrozumiałe pytanie, ponieważ rasa ta jest notorycznie zdystansowana i powściągliwa w stosunku do obcych. Poza tym, że owczarki niemieckie są lojalne i inteligentne, są również doskonałymi psami stróżującymi i potrzebują dużo ruchu i stymulacji umysłowej. Jeśli planujesz adoptować szczeniaka owczarka niemieckiego, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego psa.

Owczarek niemiecki to pies o imponującej budowie ciała i lojalności. Świetnie nadają się na zwierzęta rodzinne i ochronę w razie potrzeby. Owczarki niemieckie czystej krwi są przepiękne w swoim czarnym i pręgowanym umaszczeniu. Ich gładkie, eleganckie twarze i stoicki charakter sprawiają, że są doskonałym wyborem dla rodzin. Oprócz tego, że są lojalne, są bardzo inteligentne i mają lojalną osobowość. Ich temperament zależy jednak w dużej mierze od właściciela.

Owczarek niemiecki został po raz pierwszy wyhodowany pod koniec XIX wieku przez Maxa von Stephanitza, oficera kawalerii z Niemiec. Von Stephanitz podróżował do różnych krajów, aby badać i porównywać różne rasy w celu stworzenia najlepszego psa pasterskiego. Do wybuchu I wojny światowej zdążył już założyć klub owczarka niemieckiego i opracować wzorzec rasy. Po wojnie owczarek niemiecki został powszechnie przemianowany na alzackiego i trafił do Ameryki Północnej. Do lat 20. XX wieku rasa ta zyskała światową sławę jako celebryci.

W porównaniu z innymi rasami psów owczarki niemieckie są znane ze swojego łagodnego i przyjaznego charakteru. Ich krótka sierść i wełnisty podszerstek sprawiają, że są doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Psy te mogą być również bardzo przyjazne, choć nieśmiałe. Jeśli szukasz psa, który zostanie Twoim nowym najlepszym przyjacielem, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest standard rasy, aby dokonać właściwego wyboru dla swojej rodziny.

Pasterz niemiecki – zdrowie

Kilka powszechnych problemów zdrowotnych dotyczy owczarka niemieckiego. Rasa ta znana jest z tego, że cierpi z powodu chowu wsobnego, a niektóre z jej powszechnych dolegliwości to zapalenie stawów, zwyrodnieniowa stenoza kręgosłupa i dysplazja stawów biodrowych. Chociaż schorzenia te rzadko kończą się śmiercią, mogą być wyniszczające. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Zurychu wykazało, że aż 45% policyjnych psów pracujących cierpiało na zwyrodnieniową stenozę kręgosłupa. Inne badanie przeprowadzone przez Orthopedic Foundation for Animals wykazało, że prawie 20% owczarków niemieckich cierpiało na dysplazję stawów biodrowych.

Oprócz nadwagi, owczarki niemieckie potrzebują dużo ruchu. Ich wysoki poziom energii oznacza, że potrzebują dużo miejsca i codziennych ćwiczeń, aby spalić swoją energię. W związku z tym konieczne jest uwzględnienie ćwiczeń w codziennej rutynie. Owczarki niemieckie nie lubią spędzać dnia w domu w samotności; powinieneś zaplanować dużo czasu na spacery i jogging. Owczarki niemieckie mogą być bardzo trudne w szkoleniu, ponieważ łatwo się nudzą nowymi zajęciami i treningiem.

Mimo że wiele chorób owczarków niemieckich można leczyć, niektóre z nich są przewlekłe i wymagają opieki weterynaryjnej. W przypadku, gdy pies zachoruje na jakąś chorobę, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Jeśli choroba ma łagodny przebieg, można ją leczyć samodzielnie, podając antybiotyk na receptę i stosując hipoalergiczną dietę. W cięższych przypadkach konieczny jest zabieg chirurgiczny w celu usunięcia zainfekowanej tkanki. Jednak w każdym przypadku kluczowe znaczenie ma właściwe leczenie. Ten przewodnik jest tylko punktem wyjścia i należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli zauważysz u siebie któryś z tych objawów.

Oprócz odpowiedniej diety i ćwiczeń, owczarki niemieckie wymagają również odpowiedniej pielęgnacji i szczotkowania. Prawidłowa pielęgnacja obejmuje szczotkowanie i czesanie zębów co najmniej dwa razy w roku. Rutyna pielęgnacyjna powinna być wpisana w Twój codzienny harmonogram. Podobnie jak w przypadku małych dzieci, powinieneś nadzorować swoje zwierzę podczas zabawy. Odgradzaj niektóre pomieszczenia i trzymaj drzwi zamknięte. Dbanie o zdrowie zębów psa jest bardzo ważne dla jego ogólnego samopoczucia.

Wielki owczarek niemiecki – pielęgnacja

Sierść owczarka niemieckiego jest dość gęsta i powinna być regularnie szczotkowana. Od czasu do czasu konieczne jest jej trymowanie, ale nie należy tego robić regularnie. Trymowanie sierści owczarka niemieckiego powinno ograniczać się do określonych miejsc, na przykład do trymowania między palcami. Aby uniknąć nadmiernego lub nadmiernego owłosienia, wystarczy regularne szczotkowanie i kąpiele. Ważne jest, aby nie przesadzić z pielęgnacją psa.

W sklepie weterynaryjnym można kupić preparaty do czyszczenia uszu owczarka niemieckiego i samodzielnie czyścić kanał słuchowy. Te środki czyszczące mogą rozpuścić nadmiar woskowiny w kanale słuchowym. Powinieneś sprawdzać uszy psa co tydzień i wpuścić roztwór czyszczący do kanału słuchowego. Delikatnie przetrzyj podstawę ucha psa i wytrzyj je do sucha miękką szmatką. Ucho prawdopodobnie będzie się trochę trząść.

Podwójna sierść owczarka niemieckiego wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego może być ona dość pracochłonna. Dobry szampon dla Twojego psa powinien być delikatny i wolny od ewentualnych substancji drażniących. Unikaj substancji zapachowych, dodatkowych barwników i siarczanów. Dobry szampon dla owczarka niemieckiego usunie również luźny podszerstek. Ważne jest, aby po tym zabiegu odżywić sierść, co spowoduje ponowne wprowadzenie wilgoci do skóry. Pamiętaj, aby po kąpieli wysuszyć owczarka niemieckiego i nie zapomnij trzymać w pobliżu ręcznika, aby zapobiec powstawaniu plam z wody.

Prawidłowa pielęgnacja owczarka niemieckiego obejmuje czyszczenie uszu, przycinanie paznokci i dbanie o zdrowie zębów. Regularne szczotkowanie i mycie owczarka niemieckiego powinno być codzienną rutyną, ale należy pamiętać, aby poświęcić trochę czasu na pielęgnację każdego dnia. Pielęgnacja psa jest łatwa i bezstresowa, jeśli przestrzega się prostej rutyny. Jeśli znajdziesz na to czas, będzie to płynnie przebiegać w Twoim codziennym harmonogramie. Pamiętaj więc, aby każdego dnia wygospodarować odpowiednią ilość czasu na pielęgnację swojego psa!

string(15) "sidebar_layouts" 1