Dziecko z psem

Dziecko z psem. Narodziny dziecka, to zawsze wielkie wydarzenie towarzyszące całej rodzinie. Zdarzenie to potrafi wywrócić cały dom do góry nogami. Towarzyszą mu bardzo często dość skrajne emocje od gigantycznej radości po niewyjaśniony lęk. To naturalne. Co jednak zrobić, gdy w domu jest jednocześnie dziecko i pies? 

Dziecko z psem: czyli jak nie zwariować?

Dziecko z psem: czyli jak nie zwariować? Zacznijmy od tego, że dziecko dla psa jest zwykle czymś bardzo interesującym. Dzieje się tak przez to, że w domu pojawia się nowy, zupełnie nieznany zapach. W dodatku jego właściciel wydaje coraz to nowsze i ciekawsze dźwięki do których nasz pupil nie jest przyzwyczajony. Dlatego kiedy Twój psiak zaczyna się interesować świeżo urodzonym maluchem, nie odganiaj go. A najlepiej spróbuj przygotować go na to wydarzenie o wiele wcześniej, dzięki temu Wasze dziecko i pies zostaną w przyszłości najlepszymi przyjaciółmi. A tego przecież właśnie chcesz, prawda?

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w domu?

Przede wszystkim, nikt nie zna Twojego psiego przyjaciela lepiej od Ciebie. Tylko Ty jesteś w stanie wiedzieć, czy pupil kiedykolwiek miał styczność z dzieckiem i czy je polubił. Jeśli tak było, to masz już połowę sukcesu za sobą. Możesz spokojnie przejść do etapu drugiego. Najważniejsze w tym wszystkim będzie przyzwyczajenie psa do wydawanych przez dziecko pisków, które dla psiaka mogą być niezrozumiałe. Nie chcesz przecież żeby Twój ukochany pies reagował strachem, bądź co gorsza agresją za każdym razem, gdy maluch zapłacze bądź piśnie. W tym celu możesz użyć słynnego na całym świecie portalu Youtube i włączyć filmik z małymi dziećmi. Chodzi tylko o to, by pies osłuchał się z nowymi dźwiękami. 

Ważne jest też to, że jeśli pies wykazuje jakiekolwiek, choćby minimalne przejawy agresji, nie możesz panikować i zabraniać im wspólnych kontaktów. Jednak najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się jak najszybciej ze specjalistą, np. behawiorystą czy psim treserem. Pomoże Ci to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, które mogą skończyć się tragicznie. 

Dziecko z psem: Dlaczego ważne jest wspólne wychowanie?

Przekonała się o tym pewna kobieta, która zostawiając swojego pupila z małym dzieckiem nie spodziewała się tego, co zobaczyła po minucie. Wychodząc z pokoju dziecko spało grzecznie w swoim łóżku, a psiak leżał na podłodze niczym zabity.

Kiedy wróciła i zajrzała do pokoju swojego malucha, dojrzała jak pies leży wtulony w swego najmłodszego właściciela i smacznie śpi pod kołdrą. Ten widok bardzo ją zaskoczył i spowodował spore wzruszenie. Dotarło do niej, że wszystko to co zrobiła aby przyzwyczaić swą ludzką i psią pociechę, zdziałało cuda. Mogła odetchnąć spokojnie, gdyż jej córeczka zyskała najlepszego i najwierniejszego przyjaciela.

Zobacz także:

  1. Pierwsze zwierzątko dla dziecka – co wybrać?
  2. Na widok syna przytulającego psa, matka wpadła w płacz. Ty też się popłaczesz
  3. Pozycja, w jakiej śpi pies jest wyznacznikiem tego, czy pupil Ci ufa