dzikie zwierzęta

Niedźwiedź – przez pop-kulturę wykreowany na naszego przyjaciela. Zawsze w otoczeniu innych zwierząt lub ludzi. Jednak spotkanie z niedźwiedziem do najmilszych w rzeczywistości nie należy. Mężczyzna z tego nagrania jednak miał okazję z takim pobiwakować. Uratowała go jedna rzecz. Skomentował to ekscytujące wydarzenie.

Dzikie zwierzęta: spotkanie z niedźwiedziem

Dzikie zwierzęta. Jednym z najgroźniejszych dzikich zwierząt jest właśnie niedźwiedź. Spotkanie z nim, nie ma zwykle nic wspólnego z przygodami opowiadanymi i czytanymi nam w dzieciństwie. Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek to niestety fikcja literacka. Niedźwiedzie są olbrzymie i naprawdę bardzo groźne.

Kiedy już go spotkasz na swojej drodze, to najlepiej nie wpadaj w panikę i zachowaj spokój. Jeśli nie zaczniesz uciekać, to ten wielki i groźny miś uzna, że nie jesteś wart jego zainteresowania. W końcu co to za zwierzyna, która nie chce uciekać? Przekonał się o tym pewien mężczyzna, Drew Hamilton. Odpoczywał przy rzece, kiedy jego skromne progi odwiedził właśnie ten zwierzak.  

Co się wydarzyło?

– Szybko wyciągnąłem kamerę. Byłem trochę przerażony, ale wiedziałem, że w tej sytuacji muszę zachować spokój. Ciekawiło mnie, co zwierzak zrobi dalej. – opowiada Drew Hamilton.

Sanktuarium przy rzece McNeil znane jest z tego, że przychodzą tam turyści, którzy pragną zobaczyć niedźwiedzie w ich naturalnym środowisku. Misie bowiem żyją w pobliskich lasach i bardzo często przychodzą nad rzekę, by upolować jakąś rybę. 

– Podszedł do mojego krzesła i stanął. Zaczął ziewać i rozglądać się. Wyglądał na trochę znudzonego.- opowiada Hamilton – Byłem w szoku, gdy zdecydował się usiąść tuż obok mnie. Zastanawiało mnie to, czy długo będzie sobie tak leżeć.

Mężczyzna, który dojrzał zwierzę, jest pracownikiem tej placówki i doskonale wie, jak się zachować przy bliskim spotkaniu z tym olbrzymim ssakiem. 

Dzikie zwierzęta: co zrobić kiedy spotkasz niedźwiedzia?

Nie panikuj. Tak, to przede wszystkim. Owszem, niedźwiedzie są groźne. Jednak ludzie nie wydają im się zbyt smaczną przekąską. Tym samym możesz odetchnąć z ulgą, szanse że chce Cię zjeść są małe.

Musisz wziąć pod uwagę, że podobnie jak inne zwierzęta, misie reagują na gwałtowne ruchy. Oznacza to tylko tyle, że dopóki nie spanikujesz i nie zaczniesz nagle biec i krzyczeć, będziesz żywy. Kiedy jednak już to uczynisz-nie radzę, ssak zacznie podążać za Tobą. To nic, że jesteś niesmaczny. Uciekasz, a to co ucieka jest fajne i trzeba gonić. 

Odpoczywający przy rzece mężczyzna był przerażony, gdy wielki niedźwiedź usiadł tuż obok niego
Dzikie zwierzęta: niedźwiedź

Zobacz także: 

  1. Tygrysica w ZOO urodziła martwego malucha. Wtedy wydarzył się cud
  2. Psy z niesamowitą sierścią. Będziesz zaskoczony żartami matki natury [GALERIA]
  3. Jaguar atakuje małego psa. Koniec historii jednak bardzo zaskakuje