ekologia

Ekologia dla wielu nie jest istotna, a jednak powinna. W ciągu ostatniego wieku z naszej planety zniknęło praktycznie 50% zwierząt. Jednak niektórzy z tym walczą. Kuo Lung, który jest poniekąd bohaterem opowieści, zwraca uwagę na ekologię. Kiedy zobaczył plastikową butelkę niedaleko brzegu, chciał ją wyrzucić. Jednak wtedy okazało się, że ta butelka nie jest zwykła. 

Ekologia: ile zwierząt wymarło? W ostatnim stuleciu 50%

Ostatni wiek dla świata fauny nie był łaskawy. Rozwój technologii i przemysłu spowodował, że w ciągu 100 lat populacja zwierząt na Ziemi zmniejszyła się o 50%. Do tego przykładają rękę firmy, przedsiębiorstwa, urzędy i my. 

Spowodowane to jest brakiem regulacji. A jeśli nawet prawo czy ustawa zostaną wprowadzone, to jeszcze daleka droga do karania za zanieczyszczania. Innym sposobem może być kampania uświadamiające. Przecież nie każdy wie, że jeśli zwierzęta zniknął z powierzchni Ziemi, to ludziom naprawdę nie zostanie dużo czasu. 

Kuo Lung zobaczył dryfującą butelkę

Kuo Lung wścieka się na ludzi, którzy bezmyślnie zaśmiecają planetę. Tak też było w tym dniu, w którym zobaczył dryfującą butelkę w pobliżu brzegu. Butelka był jednak kilka metrów od piasku, ale Kuo był zdeterminowany i po nią wszedł. Jednak to, co zobaczył, rozerwało jego serce. Poniżej zobaczycie filmik z tej akcji, Kuo wszystko nagrał.

Do butelki był przyklejony zwierzak. Był nim żółw, który był już bardzo wycieńczony. Plastikowy pojemnik – wskazywała na to ilość brudu do niego przyklejona – obciążał go od długiego czasu. Widać było także, że butelka została przyklejona do skorupy celowo, a dodatkowo na tyle mocno, że Pan Lung miał duży problem z jej odklejeniem. Robił to delikatnie, nie chcąc zranić zwierzaka – on już swoje wycierpiał – niestety nic to nie dawało. 

Po kilku godzinach w końcu się udało. Butelka trafiła do kosza, a zwierzak do morza. Oby więcej takich ludzi było! 

Zobacz także:

  1. Konie uciekały z przerażenia prosto na drut kolczasty. Co je tak wystraszyło?
  2. Jeśli te zwierzęta umrą, ty też umrzesz. Ktoś zabił w Polsce 2 500 000 tych niewinnych stworzeń
  3. Poznajcie Glutę! Przeżyła piekło. Teraz jest najweselszym psem świata