eksperymenty na zwierzętach

Wchodzisz do drogerii i zastanawiasz się jakie kosmetyki wybrać? Polecamy te, które mają oznaczenie, że nie były testowane na zwierzętach. Niestety bardzo mało kosmetyków, taki certyfikat posiada. To, że kosmetyk nie ma takiego znaczka, nie jest jednoznaczne z tym, że był testowany na zwierzętach. Jednak trzeba zwrócić uwagę czy nasze dbanie o wygląd i higienę, nie jest okupione cierpieniem i życiem milionów zwierząt.

Czy eksperymenty na zwierzętach nadal mają miejsce?

Eksperymenty na zwierzętach są okrutnym procederem w czasach, kiedy moglibyśmy od tego całkowicie odejść. Niestety testy na żywych stworzeniach są dużo tańsze i laboratoria firm kosmetycznych lub laboratoriach, w których przeprowadzane są testy medyczne czy też testowane w nich są bronie biologiczne, nie chcą inwestować pieniędzy w sztuczną, fantomową skórę, która mogłaby uchronić zwierzęta przed cierpieniem i męczeńską śmiercią. 

Na świecie coraz więcej osób głośno krytykuje wykorzystywanie zwierząt w przemysłach medycznych, kosmetycznych i innych. Unia Europejska wprowadziła w 2013 roku zakaz wykorzystywania zwierząt w testach kosmetyków. Niestety bardzo trudno się to kontroluje, zwłaszcza wtedy, kiedy kosmetyki nie są produkowane na terenie UE. Dodatkowo, w niektórych krajach istnieje dyrektywa, że kosmetyki, które wchodzą na ich rynek, muszą być testowane na zwierzętach, zanim trafią do sprzedaży. Tak jest np. w Chinach. 

Właśnie takie sytuacje powodują, że eksperymenty na zwierzętach nadal są praktykowane. Rocznie w imię nauki, przemysłu kosmetycznego czy wojskowego życie traci ponad 12 milionów zwierząt.

Czy w Polsce można kupić kosmetyki nietestowane na zwierzętach?

Tak. Niestety niewiele produktów może pochwalić się certyfikatem nietestowania produktów na zwierzętach. Kosmetyki codziennego użytku, tj. żele pod prysznic, kremy czy zwykłe mydła także możecie dostać z tym oznaczeniem. Dostępne w popularnych drogeriach są między produkty firm Yope (co ciekawe, można znaleźć także środki czystości tej firmy, dodatkowo też są ekologiczne) czy Original Source.

eksperymenty na zwierzętach
Kosmetyki firmy Yope są nietestowane na zwierzętach, mają piękne opakowania oraz są ekologiczne
eksperymenty na zwierzętach
Original Source to marka, która od wielu lat gości na półkach w drogeriach
eksperymenty na zwierzętach
Oznaczenia kosmetyków, które nie były testowane na zwierzętach
Firmy, które testują kosmetyki na zwierzętach

Zobacz także:

  1. Twoja rozrywka, a ich ogromne cierpienie! Ten horror musi się skończyć
  2. Wystarczy minuta i Twój podpis, żeby zwierzęta nie musiały występować w cyrkach
  3. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU