eksperymenty na zwierzętach

Eksperymenty na zwierzętach są niestety bardzo dużym problemem. Istnieje już oczywiście mnóstwo nowoczesnych i humanitarnych metod badawczych. Mimo to gigantyczne koncerny wciąż prowadzą badania swoich produktów na zwierzętach, które są specjalnie hodowane do tego celu. Jest to nieetyczne i krzywdzące. Większość tych zwierzaków nie ma zapewnionego pożywienia. 

Eksperymenty na zwierzętach: jakie zwierzęta są wykorzystywane do takich badań?

Eksperymenty na zwierzętach to niestety nadal legalny proceder, który mimo licznych protestów nie został jeszcze powstrzymany. Istnieje oczywiście masa alternatywnych metod, które przez niektóre firmy są już wykorzystywane. Większość nadal korzysta z tych, które krzywdzą niewinne stworzenia. Okazuje się, że ten proceder kwitnie również na światowych uniwersytetach prowadzących badania naukowe. Wykorzystywane najczęściej są szczury. Jeden ze studentów przyznał, że takie gryzonie są pozbawione żywności i przetrzymywane w małych, plastikowych pudełkach. 

Mają zapewnione tragiczne warunki bytowania

Szczury laboratoryjne są wprost sparaliżowane ze strachu. Często płaczą i krzyczą. Nie mają jednak siły przebicia wśród ludzi, którzy gdzieś mają zapewnienie im godnych warunków funkcjonowania w świecie. Zwierzęta te najczęściej uważane są za szkodniki. Jeden ze studentów przyznał, że kiedy wprowadzono szczura do komory eksperymentu, przez 15 minut siedział w bezruchu.

Dlatego tak ważne jest, by nie kupować produktów, które testowane są na zwierzętach. Wystarczy tylko tyle z naszej strony, a może uratować zwierzęce życie. Tutaj znajdziecie spis.

Szczury są naprawdę bardzo mądrymi stworzeniami

Szczury należą do jednych z mądrzejszych zwierząt na całym świecie. Mogą być idealnymi towarzyszami codziennego życia. Zwierzęta te są bardzo stadne i garną się wręcz do człowieka. Jeśli będziesz miał odrobinę więcej czasu i chęci, mógłbyś nauczyć szczurzego przyjaciela kilku sztuczek. Zgodnie z tym, co mówią specjaliści – szczurek z powodzeniem załapie daną komendę i będzie umiał na nią zareagować w odpowiedni sposób. 

szczury-1

Zobacz także:

  1. Życie i śmierć zwierząt nic nie znaczy dla większości polaków. Czy to się zmieni?
  2. Ktoś bestialsko zabił 200 bezbronnych zwierząt w Warszawie? Policja szuka sprawcy
  3. Była tak wychudzona, że kości przebijały się przez skórę. Jej przemiana jest cudowna