facebook

Siła ludzi i społeczności internetowej jest ogromna. Już wielokrotnie internauci udowadniali, że z ich pomocą można zdziałać wiele dobrego. Tak tez było w przypadku suni, który został uwięziony w foliowej reklamówce i zrzucony w dół wąwozu. Przerażonego czworonoga zauważyła kobieta, ale nie była niestety w stanie sama do niego sięgnąć. Wtedy zrobiła mu zdjęcie i umieściła w serwisie Facebook. 

Mała sunia w reklamówce zrzucona z wąwozu

Sunia została zauważona przez Marcie Lutz, kobieta zrobiła jej zdjęcie i umieściła w mediach społecznościowych.

„On jest w plastikowej torbie i leży w wąwozie. Trudno jest dojść do tego miejsca, a ja nie jestem w stanie sama dosięgnąć do tego psa. Nie mogę uratować mu życia. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?” – napisała Marcia pod zdjęciem.

Nieoczekiwana reakcja internautów

Pielęgniarka Cláucia Jackline de Oliveira i jej koleżanka zobaczyły zdjęcia psa i niezwłocznie ruszyły na miejsce, w którym przebywał. Kobiety zeszły w dół wąwozu i wydobyły psa. Przeniosły go w bezpieczne miejsce i wyciągnęły z reklamówki. Zwierzak był bardzo przestraszony i wyglądał bardzo źle.

„Plastikowa torba była pełna kału i moczu. Ten piesek pływał we własnych odchodach. Zapach był już naprawdę nie do zniesienia! Biedactwo… Kto mógł zrobić niewinnemu psu coś tak okrutnego?!” – przyznała Cláucia.

Dzięki sile mediów społecznościowych psiaka udało się uratować już 30 minut po publikacji postu.

Siła internetu pomogła drugi raz – pomógł Facebook

Post na Facebooku, który zamieściła Marcia Lutz uratował psiakowi życie. Kiedy już psiak wydobrzał kobieta postanowiła, także za pomocą serwisu Facebook znaleźć mu dom. Po godzinie czworonóg znalazł kochającą rodzinę.

„Byłam taka szczęśliwa. Nie dość, że udało mi się uratować życie tej suczki, to jeszcze znalazłam jej dom. To wszystko stało się bardzo szybko.” – przyznała Cláucia.

Przeczytaj o objawach udaru cieplnego u psa:

Historia z happy endem

Dzięki mediom społecznościowym psiak zyskał życie i dobry, kochający dom. Suczka przeszła bardzo ciężką próbę, ale była bardzo dzielna i obecnie nie grozi jej krzywda ze strony człowieka.

facebook

Zobacz także:

  1. Pies zaczął szturchać ciężarną opiekunkę. Uratował jej tym życie
  2. Pies oblany wrzątkiem albo z wydłubanym okiem. Polacy są coraz gorsi
  3. Wiadomo o czym śni Twój pies. Będziesz bardzo zaskoczony