Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Skatowany pies, to niestety dość popularny widok dla wszystkich wolontariuszy udzielających się w schroniskach, czy fundacjach. Nie można go pominąć. Ten widok jest bardzo trudny do zapomnienia i wyparcia ze swojej pamięci. Niestety, ale żeby być wolontariuszem trzeba uzbroić się w olbrzymią cierpliwość i spory zapas chusteczek. Fundacja dla Szczeniąt Judyta doskonale o tym wie i przekonała się o tym już nie raz. 

Fundacja dla Szczeniąt Judyta znów potrzebuje wsparcia

Fundacja dla Szczeniąt Judyta, poinformowała w dniu wczorajszym o przeprowadzonej interwencji, wskutek której odebrali psa właścicielowi. Utworzona została specjalna zbiórka pieniędzy dla odebranego zwierzęcia. Pies należał do bezdomnego mężczyzny, który najprawdopodobniej psa ukradł od kogoś. Jednak są to informacje niczym niepotwierdzone. Wolontariusze poinformowali też, że widok zwierzaka przyprawił ich o kolejne wylane łzy. 

Pies przebywał w bardzo złych, a wręcz karygodnych warunkach. Zamknięty był w niewielkiej komórce, gdzie nie miał dostępu do wody i jedzenia. Jak informuje organizacja, pies ma spiłowane zęby. Stało się to najprawdopodobniej przy pomocy szlifierki, którą znaleziono w miejscu interwencji. Widać przez to korzenie zębów. Stan fizyczny zwierzęcia świadczy o tym, że kat notorycznie znęcał się nad swoją ofiarą. Pies boi się każdego ruchu, jest jawnie przerażony i bardzo mocno wystraszony. Prawdopodobnie pies miał wyrywany sutek, za pomocą kombinerek. 

Fundacja prosi o finansowe datki

Zgodnie z tym, o czym poinformowała fundacja, psiak w chwili zabrania został natychmiast przewieziony do lecznicy, w której została udzielona pierwsza pomoc i oględziny. Dopiero dzisiaj zostaną wykonane bardziej dokładne badania zwierzaka. Mimo to, uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy. Będą one przeznaczone na ratowanie skatowanego psa. 

Screen wpisu fundacji z oficjalnego profilu na Facebooku
Jeden z komentarzy fundacji, który tłumaczy, że pies miał najprawdopodobniej spiłowane zęby przy pomocy szlifierki
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba
Zdjęcia autorstwa: Fundacja dla Szczeniąt Judyta
Obraz może zawierać: napój
Zdjęcia autorstwa: Fundacja dla Szczeniąt Judyta
Obraz może zawierać: pies
Zdjęcia autorstwa: Fundacja dla Szczeniąt Judyta
Obraz może zawierać: pies
Zdjęcia autorstwa: Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Zobacz także:

  1. To się dzieje naprawdę! Rząd PiS będzie płacił za… zabijanie dzikich zwierząt
  2. Sprawca tego bestialstwa złapany. Nie był to jedyny zwierzak skrzywdzony przez niego
  3. Horror! Smród, odchody i kilkadziesiąt zwierząt w jednym mieszkaniu