Gdańsk jest bardzo często wybierany na miejsce podróży wielu polaków. Przyciąga ich najczęściej cisza i spokój, które są czymś odmiennym w miejskim klimacie. To właśnie to miasto stało się miejscem katorgi zwierzęcia powieszonego na drzewie. Poszukiwany jest sprawca zdarzenia, a policja nadal bada sprawę. 

Gdańsk: znaleziono zwłoki psa

Gdańsk jest jednym z najczęściej wybieranych miast przez zwiedzających turystów. To niestety to miast stało się miejscem katorgi pewnego zwierzaka. Zgłoszenie dotyczące znalezienia zwłok zwierzęcia policja otrzymała w niedzielę po południu. Psiak wisiał na jednym z drzew w dzielnicy Lipce. Funkcjonariusze liczą na pomoc mieszkańców. Być może ktoś coś widział, bądź rozpozna chociaż tą charakterystyczną smycz, które to sprawca pozostawił przy martwym zwierzęciu. 

Rozpoznajesz smycz? To ważne! Możesz pomóc ustalić przestępce

Martwy pies wisiał na jednym z drzew w pobliżu ul. Bartniczej w Gdańsku. Znaleziono przy nim charakterystyczną smycz i linkę, na której został powieszony. Ciało zwierzęcia zostało przekazane do dalszych badań, które pomogą w ustaleniu, co było bezpośrednią przyczyną śmierci zwierzęcia. Wszystko wskazuje niestety na uduszenie. Niezależnie od wyników badania, policja poszukuje również sprawcy powieszenia w celu przesłuchania go na okoliczność podejrzenia popełnienia przestępstwa. Przypominam, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w szczególnych przypadkach sąd może zadecydować o karze do 5 lat ograniczenia wolności i zakazie posiadania zwierząt. 

– Każda osoba, która rozpoznaje, do kogo smycz mogła należeć, proszona jest o kontakt z policjantami z Oruni bądź pod numer alarmowy 112 – mówi asp. Karina Kamińska z gdańskiej policji. Za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia.