gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt

Już jutro o godzinie 17.00 z Placu Trzech Krzyży wyruszy Wielka Demonstracja na Rzecz Zwierząt. Cała akcja będzie się działa pod hasłem Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?, wszystko to z inicjatywy fundacji Otwarte Klatki, Viva, OTOZ Animals, Mondo Cane oraz Fundacji Alberta Schweitzera. 

Protest na rzecz zwierząt. Kiedy odbędzie się Wielka Demonstracja na Rzecz Zwierząt Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?

Jutro o godzinie 17.00 na Placu Trzech Krzyży zbiorą się pracownicy, wolontariusze, aktywiści oraz ludzie, którym nie jest obojętny los zwierząt w Polsce. Ludzie, którzy przyjdą na protest będą walczyć o prawa braci mniejszych. Czym spowodowany jest protest? Rząd PiS zapowiedział w listopadzie ubiegłego roku nowelizację Ustawy o Ochronie Zwierząt z 1997 roku. Wiele fundacji oraz schronisk ucieszyło się na te wieść. Nie obyło się także bez radość w środowiskach prozwierzęcych. Niestety szczęście było krótkie. Obietnice Rządu były czcze. 

Czytaj także: Zwierzęta są rażone prądem, giną w komorach gazowych. Oni na to przyzwalają

W sumie nadziei nie było od dawna, że sytuacja ulegnie zmianie

Od dawna posłowie PiS nie szczędzili sobie niby-śmiesznych komentarzy na temat osób, które nie jedzą mięsa czy jeżdżą na rowerze. To powinno być pierwszym sygnałem. Coś jest nie tak z tymi ludźmi, jeśli nabijają się z czynów obiektywnie dobrych i zgodnych z moralnością. Rower = ekologia, wegetarianizm, weganizm = chęć oszczędzenia cierpienia zwierzętom. Rzeczywiście, jest się z czego śmiać. 

Od dawna posłowie PiS nie szczędzili sobie niby-śmiesznych komentarzy na temat osób, które nie jedzą mięsa czy jeżdżą na rowerze. To powinno być pierwszym sygnałem. Coś jest nie tak z tymi ludźmi, jeśli nabijają się z czynów obiektywnie dobrych i zgodnych z moralnością. 

Według przedstawionego projektu nowelizacji wyżej wymienionej ustawy, zaostrzeniu miały ulec kary za znęcanie się nad zwierzętami (to akurat się udało, niestety prawie nie niesie za sobą konsekwencji fizycznych), miał zostać wprowadzony zakaz uboju rytualnego (zabijanie zwierząt w bardzo brutalny i krwawy sposób – wszystko w imię religii), dzikie zwierzęta miały być zakazane w cyrkach, a fermy futerkowe miały zniknąć całkowicie z mapy Polski. NIESTETY. Posłowie obecnie rządzącej partii mają chyba bardzo kiepskich doradców. Albo bardzo dobrych. Zależy czy spojrzymy na to od strony finansowej i wartości dla budżetu Państwa, ale można też spojrzeć od drugiej strony. Czy naprawdę chęć posiadania (w przypadku ferm futerkowych) albo chęć zwykłego zarobku (kosztem cierpienia zwierząt podczas uboju rytualnego) ma naprawdę takie znaczenie? Tak, wiem, Polska jest jednym z największych importerów futer na świecie. Jednak wydaje mi się, że bycie w czołówce rankingu najbardziej bestialskich i okrutnych krajów na świecie dla zysku, nie jest zbyt chlubną pozycją. To samo tyczy się uboju rytualnego. Zakaz został zniesiony przez Rząd PO w 2014 roku. Zostało to uargumentowane kwestiami religijnymi. Zdaniem ówczesnego rządu według Konstytucji każdy ma prawo do wolności religii i stosowania się do obrzędów. Jest to zawarta w artykule 54 paragraf 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 

“Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.”

Demonstracja, Plac Trzech Krzyży, Warszawa, godzina 17:00

Demonstracja rozpocznie się w dniu 13 września o godzinie 17.00. Wtedy też nastąpi przejście demonstrantów pod Sejm. Będziemy krzyczeć w imieniu zwierząt, bo one głosu nie mają. Przypomnijcie o proteście znajomym i dołączcie. Nie mówce później czy kiedyś – te dwa słowa im nie pomogą. WIDZIMY SIĘ NA PLACU TRZECH KRZYŻY! 

Musimy się dowiedzieć gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt! 

Zobacz także:

  1. Całkowicie zdezorientowane psy. Spróbuj się z tych zdjęć nie śmiać
  2. Uratował dzikiego kota. Wdzięczność WYJĄTKOWEGO zwierzaka roztopi Twoje serce
  3. Porzucili ją jak śmieci, ze strachu nie chciała na nikogo patrzeć. Ta historia rozrywa serce