pies

Pies nie bez powodu nazywany jest “najlepszym przyjacielem człowieka”, szkoda tylko, że nie zawsze człowieka można nazwać “najlepszym przyjacielem psa”. Ten szczeniak był przez ludzi głodzony, połamali mu nawet kości, a mimo to, jego zachowanie dalej rozczula. 

Miał połamaną miednicę, łapę i był prawie zupełnie zagłodzony. Szczeniak w tragicznym stanie mimo tego, czego zaznał od ludzi, dalej do nich lgnie. Choć po doznanych krzywdach trudno w to uwierzyć, ten pies wciąż cieszy się na widok człowieka.

Na razie pies nie ma imienia, ludzie, którzy go znaleźli, najpierw zajęli się ratowaniem jego życia, na imię przyjdzie czas, gdy szczeniak wyzdrowieje. Maluch ma zaledwie 8-9 miesięcy, a już poznał co to głód, ból i cierpienie.

Głodzony pies wciąż cieszy się na widok człowieka

Do schroniska trafił w stanie skrajnego wyczerpania, odwodnienia i z poważnymi złamaniami tylnych części ciała. Nie miałby tam najmniejszych szans na przeżycie, weterynarz określił jego stan jako krytyczny.

Maluch czeka na pomoc i przewiezienie do lecznicy, w której konieczne jest natychmiastowe podjęcie działań w celu stabilizacji organizmu, a następnie, prawdopodobnie skomplikowana operacja tylnej części ciała.

Co najbardziej rozczulające, pies mimo dramatycznego bólu jest bardzo dzielny i wciąż cieszy się na widok człowieka. To zdumiewające, biorąc pod uwagę fakt, że w swoim krótki życiu zaznał od niego raczej głównie krzywdy. Mamy nadzieję, że wróci do zdrowia i znajdzie kochający, czuły dom.

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. CZY TO MOŻLIWE?! NAJDZIWNIEJSZE HYBRYDY ZWIERZĄT JAKIE ZOBACZYCIE
  2. TŁUM ZAMĘCZAŁ ZWIERZĘTA NA ŚMIERĆ. KARMA WRÓCIŁA, 5 OSÓB RANNYCH
  3. BESTIA W LUDZKIM CIELE! OBCIĄŁ ŁAPY PSA SĄSIADA ŻEBY SIĘ ZEMŚCIĆ ZA BŁAHOSTKĘ