golden retriever

Golden retriever to rasa z długą historią. Są to psy aportujące ale i także wodne. Lata temu służyły rybakom do wyławiania przedmiotów z wody, a także ratowania tonących. Obecnie goldeny najczęściej są psami do towarzystwa lub rodzinnymi. Tak też jest w tym przypadku. 

Golden retriever ma piękną, dłuższą sierść – barwa może być ciemnozłota, biała, jasnozłota lub złota. Są to psy z usposobienia miłe, godne zaufania i niezwykle przyjacielskie. Zdecydowanie są psiakami inteligentnymi i chętnymi do nauki. Mało kto wie, że początkowo używane były na polowaniach. Obecnie robią jednak karierę jako psy do towarzystwa lub rodzinne. 

Golden retriever. Usposobienie i charakter goldenów

Henry to 87 letni Pan, który wraz ze swoją psią przyjaciółką Peyton są nierozłączni. Poznali się, gdy golden był jeszcze malutkim szczeniakiem. Wszystko robią razem. Staruszek nie rusza się nigdzie bez swojego czworonoga. Chce spędzać z nim każdą wolną chwilę.

Wnuki Henrego namówiły go do obejrzenia filmu Odlot, twierdząc przy tym, iż główni bohaterowie bajki, wyglądają dokładnie tak samo jak ich dziadek i jego pies. Mężczyzna obejrzał więc to co mu polecili i ze zdziwieniem przyznał im rację.