golden retriever

Golden retriever o imieniu Asha mieszka ze swoimi właścicielami w Australii. Jak wiadomo, jest to niesamowity kontynent, który skrywa w sobie niezwykłe gatunki zwierząt i roślin. Występują tam zwierzęta, których nigdzie indziej nie doświadczycie. I ta historia jest właśnie o jednym z nich, i o Ashy, która się nim zajęła.

Golden retriever to psiak niezwykle inteligentny. Początkowo rasa ta wykorzystywana była w czasie polowań, goldeny specjalizowały się w przynoszeniu zestrzelonego ptactwa z wody. Obecnie jednak są to psy, które karierę robią jako psiaki rodzinne i do towarzystwa. Niezwykle silnie przywiązują się do swoich opiekunów i cechuje je duża uległość. 

Golden retriever uratował niezwykłego malucha

Pierwszy, który zobaczył osobliwego gościa Ashy, był mąż Kerry McKinnon. Od razu zawołał swoją żonę, która początkowo nie rozumiała o co chodzi. 

Jakież zdziwienie malowało się na twarzy właścicielki Ashy, kiedy zobaczyła jakiego kompana ma jej sunia, zaraz po tym wybuchła gromkim śmiechem. Na plecach goldenki siedziała malutka i urocza koala. Z całych sił wciskała się w ciepłą sierść czworonoga. Widok był całkowicie rozbrajający. Jako dowód załączamy zdjęcia.