golden retriever

Golden retriever, ta rasa jest niezwykle przyjazna i towarzyska. Dlatego psiak, którego zobaczycie na poniższym filmie nie mógł zrozumieć, czemu pan obecny z nim na filmiku, nie chce go głaskać. Jeśli jednak spojrzycie dokładniej na nagranie, wszystko stanie się jasne. Miłego oglądania. 

Golden retriever: co to za rasa?

Golden retriever, to bardzo miły, sympatyczny pies. Był wyhodowany specjalnie do polowania na dzikie ptactwo. Obecnie służy przeważnie, jako pies towarzyszący, najczęściej rodzinny-ma łagodne usposobienie. Psy tej rasy są bardzo często szkolone do zadań specjalnych, w postaci towarzyszenia osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu, terapeutów, psów policyjnych i ratowniczych. Mają doskonały węch i są genialnymi pływakami. 

Czytaj także: Całkowicie zdezorientowane psy. Spróbuj się z tych zdjęć nie śmiać

Pies poczuł się zawiedziony reakcją człowieka

W Chicago wydarzyła się pewna historia, która swą fabułą, może przyprawić o śmiech. Pewien golden retriever mieszkający właśnie w tym mieście, jest typowym psiakiem tej rasy, którego przechodnie rozchwytują na ulicy. Sporty musi mierzyć się każdego dnia z gruchającymi nad nim ludźmi, którzy najchętniej tylko by go dotykali i głaskali. Psiak nie jest tym faktem zbytnio zniesmaczony, wręcz przeciwnie-sprawia mu to przyjemność. Tym samym był w szczerym szoku, gdy na swojej drodze spotkał człowieka, który nie chciał się z nim zaprzyjaźnić. 

Co się wydarzyło?

Sporty jest psią gwiazdą Instagrama. Jego profil zrzesza tysiące fanów, którzy uwielbiają oglądać jego przygody. Właściciel psiaka nagrał któregoś razu spotkanie psa z manekinem, podczas spaceru po sklepach. Na nagraniu widać, jak golden retriever próbuje zaprzyjaźnić się ze sztucznym człowiekiem. Przynosi mu między innymi smycz i merda ogonkiem. Wygląda to z boku tak, jakby czekał na głaskanie i wszelkie przytulanie. Niestety ów sztuczny mężczyzna nie był zainteresowany tymi czynami. W związku, z czym pies poczuł się skołowany i nie rozumiał, co takiego się wydarzyło. Można przypuszczać, że była to pierwsza taka sytuacja w życiu tego zwierzaka. 

Golden retriever o imieniu Sporty, stał się gwiazdą psiego Instagrama
Golden retriever Sporty

Zobacz także: 

  1. Staruszkowi spłonął dom. Z domu wyniósł tylko swojego zwierzaka, popłaczesz się
  2. Pies bardzo zabawnie okazuje zazdrość. Broni – za wszelką cenę – brzucha właścicielki
  3. Niesamowity film! Pies utknął na torach. Jego towarzysz nie odstąpił go na krok