Ta tradycja to okrutny i bestialski akt, który polega na torturowaniu niezwykle przerażonych zwierząt. Barbarzyńska śmierć poprzedzona jest ogromnym stresem podczas biegu i gonitwy. Te zwierzęta nie zasługują na taki los. W wielu krajach gonitwa byków i corrida są nielegalne obecnie. Niestety nie wszędzie. 

Festiwal San Fermin w Pampelunie

28 osób zostało rannych, biorąc udział w corocznej gonitwie za bykami, organizowanej w ramach festiwalu San Fermin w Pampelunie. Podczas festiwalu, który trwa tydzień biegi odbywają się każdego dnia. Bieg prowadzi do Plaza de Toros przez wąską, 800 metrową uliczkę. Śmiałków biorących udział w gonitwie z roku na rok jest coraz więcej. Ludzie zaganiają byki do celu, następnie byki, podczas wieczornej corridy są barbarzyńsko zabijane.

RSPCA jest zdecydowanie przeciwko temu festiwalowi. To nieludzka i przestarzała praktyka, która powinna być zakazana. Ludzie uważają, że to świetna zabawa, za to te byki są z góry skazane na śmierć. To niesprawiedliwe. – przyznał David Bowles z organizacji RSPCA.

Gonitwa byków i corrida zdaniem zwolenników jest artystycznym przedstawieniem

Zwolennicy takiej rozrywki, która naszym zdaniem jest wątpliwa i okrutna, bronią się. Twierdzą, że gonitwa byków i corrida jest nieodłącznym elementem historii oraz żywą tradycją, której trzeba bronić. Likwidacja festiwalu, ich zdaniem byłaby atakiem na ich kulturę. Kolejnym argumentem zwolenników imprezy jest to, że byki cieszą się życiem dłuższym i lepszym, niż ich pobratymcy hodowani na ubój.

Torreadorzy nie są zabójcami, tylko artystami. Oni nie krzywdzą tych zwierząt, tylko skutecznie je zabijają. – przyznają zwolennicy imprezy.

Gonitwy byków i corrida w wielu krajach zakazane

Już 1991 roku corrida została zakazana na Wyspach Kanaryjskich. Kolejnym krajem, a raczej jego regionem jest Katalonia. Hiszpańskie władze przegłosowały zakaz corridy w roku 2010, co spotkało się z wieloma sprzeciwami ze strony zwolenników. My takie zakazy popieramy, jak najbardziej. Uważamy, że nawiązywanie do tradycji nie musi być okupione cierpieniem niewinnych zwierząt. Jesteśmy przeciwko gonitwom byków i corridzie. Apelujemy także do Was, nie wybierajcie się nigdy na imprezy tego typu. Im mniej zainteresowanych, tym większe prawdopodobieństwo na zniesienie tych zwyczajów.

Byk podczas gonitwy organizowanej w ramach festiwalu San Fermin w Pampelunie

Zobacz także:

  1. Myślisz, że Twój pies Cię kocha? Możesz się zdziwić
  2. Sygnały uspokajające i grożące. Mowa ciała psów może zdradzić wiele sekretów
  3. Kąpiemy psa! Jaki szampon, jaka wody, jak często?