Grecja

Grecja także boryka się z problemem bezdomnych zwierząt. Okres wakacyjny jest tam najgorszy. Masowo porzucane są psy, koty oraz inne zwierzęta. Pewnie tak samo jak Polakom, przeszkadzają Grekom w wyjazdach na urlopy. No cóż. Wiele ludzi jeszcze się nie nauczyło, że trzeba być odpowiedzialnym za to, co się oswoiło. Całe szczęście ten psiak o tym wiedział. Na dole znajdziecie niezwykły film, który opowiada tę historię. Wzruszycie się. 

Grecja: pies uratował cudem stado maluchów porzuconych w lesie

Grecja co roku musi mierzyć się z masowym porzucaniem zwierząt. Zresztą większość krajów musi to robić. Ludzie bez serc, dla których urlop jest ważniejszy, niż czworonóg, żyją na całym świecie. Bardzo dużo porzuconych zwierząt można znaleźć w odsuniętym od cywilizacji miejscu, w pobliżu gór. Tam własnie wybrał się na spacer jeden z ochotników fundacji SCARS ze swoim psiakiem Aragonem. Psiak jest specjalnie przeszkolony na psa ratowniczego. 

Ta dwójka nieraz w tym miejscu natykała się na porzucone zwierzęta. Niestety zazwyczaj przed nimi porzuconymi królikami, ptakami, kociętami czy szczeniakami zajmowały się wygłodniałe lisy. Tym razem jednak było inaczej. Aragon zdecydowanym krokiem zaczął prowadzić swojego opiekuna w konkretnym kierunku. Kiedy się zatrzymał, właściciel zauważył małe kartonowe pudełko, a w nim stado malutkich biało-czarnych kociąt. Całe szczęście zwierzaki zostały znalezione przed spotkaniem z głodnym drapieżnikiem, z którym zapewne przegrałyby walkę o życie. 

Pies przygarnął pod opiekę stado kociąt

Aragon wraz ze swoim opiekunem zabrał pudełko z kotami do weterynarza. Kocięta zostały przebadane i opatrzone. Wyniki były zadowalające, ale Aragon wolał nie ryzykować. Opiekował się maluchami przez całą dobę, mył je i dbał o to, żeby nic im się nie stało. Psiak został ich przybranym tatą i stanął na wysokości zadania. Przytulał, całował i chronił maluchy, widocznie chciał, żeby teraz czuły się bezpiecznie. 

Obecnie kocięta już podrosły i są gotowe do adopcji. Czekają w swoim greckim domu tymczasowym na kochających opiekunów. A wy możecie obejrzeć cudowny film z akcji ratunkowej oraz obrazujący to, jak świetnym tatą został Aragon. 

Grecja Grecja Grecja

Zobacz także:

  1. Rzucał swojemu psu patyk. Po kilku minutach pies zaczął umierać
  2. Masz psa tej rasy? Mamy smutną wiadomość
  3. Wzruszający film! Tata nagrał pierwsze spotkanie syna z adoptowanym psem