Gruby pies

Gruby pies jest prawie takim samym przejawem bestialstwa, co pies zagłodzony. Otyłość u psa jest chorobliwa. Nadmierne kilogramy nigdy nie niosą za sobą przyjemnych konsekwencji zdrowotnych, lecz zawsze takie, którym towarzyszą liczne choroby, mogące być groźnymi dla życia. Ponadto stan ten może powodować niemiłe spojrzenia, jakimi obdarzą Cię inni właściciele zwierzaków. 

Gruby pies niezwykle się męczy i może to powodować wiele chorób, które prowadzą do przedwczesnej śmierci. Otyłość u psa spowodowana jest najczęściej niewłaściwym karmieniem, brakiem wiedzy czy dokarmianiem naszego pupila, które jest zbędne w zbilansowanej diecie. 

Gruby pies jest winą właściciela 

Problem przekarmiania psów jest na tyle poważny, że nie należy go lekceważyć. A niestety jest to bardzo często czynione i to przez wielu ludzi. W swojej pracy bardzo często spotykam się z ludźmi, którzy twierdzą, że pies czy kot może jeść wszystko i nic mu nie zaszkodzi. To nie jest prawda.

Po pierwsze może wystąpić zatrucie u psa czy kota, które w konsekwencji może doprowadzić nawet do śmierci i nie, nie są to odosobnione przypadki. To się naprawdę zdarza. Po drugie, nasz zwierzak stanie się otyły, co również nie jest dobre i także prowadzi do wielu chorób. 

Przekonała się o tym suczka z historii, którą zaraz będziecie mogli przeczytać. Została wyrzucona na bruk właśnie z tego powodu. Nie mogła się swobodnie poruszać i była schorowana. Kiedy została znaleziona ważyła ponad 60 kilogramów.