Grumpy Cat to amerykańska kotka o imieniu Tardar Sauce (po polsku: sos tatarski). Dziewczyna zasłynęła na całym świecie dzięki memom z jej skromnym udziałem. Okazuje się, że kotka może mieć poważną konkurencję! Jak to możliwe? Poznajcie kota o imieniu Saul.

Grumpy Cat ma się czego obawiać? Najpopularniejsza kotka świata doczekała się konkurencji. Jednak nie obawia się, że ludzie o niej zapomną. 

Grumpy Cat ma swojego następcę?

Saul to kociak znaleziony na ulicy. Był bezpańskim kotem, który potrzebował ludzkiej pomocy. Jego wcześniejsze losy nie są znane. Mężczyzna, który go znalazł, zawiadomił organizację RSPCA. Ratownicy przyjęli zgłoszenie i udali na miejsce zdarzenia. Właśnie tak ranny zwierzak trafił pod opiekę weterynarza. 

– Był w bardzo złym stanie. Z oczu i nosa wyciekała mu wydzielina. Nie wyglądał dobrze. Uważam, że był ofiarą wypadku samochodowego, bo miał uszkodzoną szczękę, zęby oraz oko. – powiedziała Caroline Allen z RSPCA.

Okazało się, że kot skrywa tajemnicę

Już w trakcie badań i prowadzonej obserwacji zwierzęcia, ratownicy dostrzegli, że uratowany przez nich kociak ma w sobie coś niesamowitego. Nie mogli więc oderwać od niego wzroku. Doszli nawet do wniosku, że kotek mógłby z powodzeniem zastąpić popularną kotkę, która jest twarzą wielu memów.

Jak to możliwe? Uratowany Saul niezależnie od swojego nastroju ma wciąż tę samą minę. Kociak stale wygląda na niezadowolonego, zupełnie jak Tardar Sauce, znana bliżej jako Grumpy Cat. Szybko okazało się, że chłopak ma fantastyczny charakter, a jego przyszły opiekun to prawdziwy szczęściarz. 

– Pomimo stale niezadowolonego wyrazu twarzy, Saul jest naprawdę słodki i przyjacielski. Na szczęście on odzyskuje już swoje zdrowie i czuje się coraz lepiej. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie mógł zostać przeniesiony do naszego schroniska, w którym zacznie szukać nowej rodziny. – przyznała Caroline Allen.

– Uważamy, że on szybko znajdzie nowy dom. Jest naprawdę uroczy i trudno mu się oprzeć! – dodają pracownicy kliniki weterynaryjnej.

Ten kot ma wyjątkowy wyraz twarzy. „Nie wiemy, czym to jest spowodowane”

Ten kot ma wyjątkowy wyraz twarzy. „Nie wiemy, czym to jest spowodowane”

Zobacz także:

  1. Najbogatsze zwierzęta na świecie. Ta dwójka ma gigantyczne fortuny
  2. Pies w zimie. Co zrobić, żeby ta pora roku go nie skrzywdziła?
  3. Rasy psów które nie rosną. Najcudowniejsze stworzenia na Ziemi