tvn

Walka o prawa zwierząt trwa od lat i przynosi powoli małe skutki. Na 13 września zaplanowana jest także wielka demonstracja i protest organizowany przez kilka fundacji, m.in. Otwarte Klatki oraz Fundacja Viva. Ostatnio na temat przemysłu futrzarskiego w bardzo kontrowersyjny sposób wypowiedziała się gwiazda stacji TVN.

Przemysł futrzarski w Polsce

Przemysł futrzarski w naszym kraju jest bardzo silną gałęzią gospodarki. Polska jest trzecim co do wielkości importerem futer na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że na takich fermach zwierzęta są traktowane w sposób straszny i makabryczny. W listopadzie ubiegłego roku rząd przedstawił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakładała m.in. likwidację tych ferm okrucieństwa, ale jakiś czas temu posłowie oficjalnie wycofali się z tego zapisu.

Joanna Krupa jest przeciwniczką noszenia futer

Najbardziej znaną celebrytką, która walczy o prawa zwierząt jest Joanna Krupa, która jest także ambasadorką akcji Zerwijmy Łańcuchy. Jest także jedną z najbardziej znanych przeciwniczek noszenia futer. Razem z Robertem Biedroniem głośno apeluje o zmiany w prawie. Podkreśla, że jej zdaniem noszenie futer jest oznaką próżności i braku inteligencji.

Kiedyś spotka ich karma. Muszą być bez serca, bo są piękne sztuczne futra. Ja nie noszę, nie chcę promować nawet sztucznych futer, nawet nie widać, że są sztuczne. To są ludzie, co ubierają na pokaz futra. Najpiękniejsze futro jest na zwierzaku. Jak ktoś lubi ubierać zwierzę na siebie, to dziwnie to wygląda. Ci co maja inteligencję, nie muszą nosić futer, by się pokazać znajomym. Teraz ktoś jest bez inteligencji i ignorancki jak nosi futro. – mówi Joanna Krupa

Czytaj:

Kontrowersyjne słowa gwiazdy TVN: “Naturalne futra nigdy nie będą passé”

Niestety nie wszyscy znani ludzie są tak samo wrażliwi na cierpienie zwierząt. Potwierdzeniem tego są słowa Wiktorii Sypucińskiej, gwiazdy programu Warsaw Shore. Sypucińska otwarcie wyznała, że noszenie futer, jej zdaniem, jest oznaką bogactwa. W programie 5 Głębszych nazwała hipokrytami osoby jedzące mięso, a krytykujące skórzaną galanterię.

Panna Wiktoria zapomniała o jednej zasadniczej rzeczy, galanteria skórzana wytwarzana zazwyczaj jest ze skóry krów, które wcześniej trafiły do rzeźni i wylądowały na talerzach mięsożerców.

Co sądzicie o tych kontrowersyjnych słowach? Uważamy, że osoby publiczne powinny bardziej uważać na słowa, internauci nie zapominają, dziennikarze też. 

Zobacz także:

  1. Pies ofiarą polowania, przeżył gehennę. Pomóżcie! Trzeba odebrać zwyrodnialcowi jeszcze 20 psów
  2. Weterynarz ostrzega przed owadami znalezionymi w pysku tego psa! Uwaga, mogą zabić
  3. Pitbull agresywnie rzucił się na wolontariuszy. Kiedy zobaczyli dlaczego, ich serca pękły