Handel psim mięsem, to niestety problem globalny. Mimo, że wiele ludzi na świecie głośno się temu sprzeciwia, w wielu krajach nadal spożywanie psiny jest bardzo popularne. W niektórych państwach próbują walczyć z tym rządy, niestety czarny rynek kwitnie. Władze są bezsilne. Zależy im na wniesieniu zakazu, ponieważ psy oraz koty na mięso zabijane są w bestialski sposób. Zupełnie, jakby ludziom sprawiało przyjemność zadawanie bólu słabszym. 

Handel psim mięsem: jak duży jest to problem?

Handel psim mięsem, to problem globalny. Największy odsetek zjadanych psów występuje w Indonezji, Chinach i Korei Południowej. To właśnie tam ludzie najczęściej sięgają po takie mięso. Korea Południowa próbowała zakazać tego procederu na czas Igrzysk Olimpijskich, które się tam odbywały. Niestety nie wszystkie restauracje serwujące psinę, zgodziły się na zaprzestanie tego. Indonezja również chciała wprowadzić zakaz. Rząd zapowiedział likwidację handlu psim i kocim mięsem. Mimo to w Indonezji cały czas są czynne targi, specjalizujące się w ich sprzedaży. 

Handel psim mięsem: jak wygląda traktowanie zwierząt?

No niestety, ale można tu zarzucić naprawdę wiele. Zwierzęta trzymane są w klatkach, w których nie mają miejsca na poruszanie się. Zwykle zwierzaków w klatce jest kilka, czasem nawet i kilkanaście. Prawdopodobnie ilość zależy w tym przypadku od tego, ile się zmieści. Psiaki traktowane są, jak typowe mięso. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że są smutne, cierpią, czy odczuwają strach. Nikt nie zastanawia się też nad tym, by zapewnić im odpowiednią opiekę. 

Indenezyjscy aktywiści działający na rzecz zwierząt, udali się któregoś razu na taki targ i udokumentowali tragiczne warunki. Na filmie widać dziesiątki żywych psów i kotów stłoczonych w małych klatkach oraz setki przygotowanych już porcji mięsa. Zwierzęta przewożone są na targ żywe i zabijane na miejscu. Na bazarze można też spotkać wielu turystów, którzy zaintrygowani niecodziennym widokiem, przychodzą i robią sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Niżej zamieszczamy filmik, który dobitnie przedstawia proceder odbywający się w jednym z tego typu miejsc.  Ostrzegamy, że nie jest on przeznaczony dla ludzi bardzo wrażliwych. 

Handel psim mięsem w Indonezji

Zobacz także:

  1. Katował zwierzę. Leżało w odchodach, nie mogło się ruszać. Na jaką karę zasłużył?
  2. Zwierzęta są rażone prądem, giną w komorach gazowych. Oni na to przyzwalają
  3. Skazują psy na cierpienie. Polska gwiazda apeluje do fanów: NIE RÓBCIE TEGO