Hawaii Humane Society. Organizacja non-profit, jej pierwotnym założeniem było pomaganie dzieciom i niezamężnym matkom, lecz w 1935 roku zmieniono je i stworzono obecne zwierzęce skupienie. Posiadają grupę wolontariuszy i zatrudniają w sumie 85 osób, które z założenia mają za zadanie dbać o zdrowe zwierzęta i leczyć te, które są chore. Ich zadaniem jest badanie składanych skarg i zażaleń, prowadzenie zajęć i szkoleń psów. 

Hawaii Humane Society: czym się zajmuje? 

Hawaii Humane Society założone w 1883 roku przez 350 ludzi, zainteresowanych niesieniem pomocy. Jak już wspomniałam, towarzystwo stanowiło z początku organizację składającą się z samych wolontariuszy, a jej dewizą było niesienie pomocy potrzebującym ludziom.  W 1935 roku Towarzystwo zrzekło się tych funkcji ochrony dzieci w agencjach rządowych, takich jak Child Protective Services. Obecnie funkcjonuje jako organizacja pomagająca zwierzętom. Dba również o to, by nastąpiła poprawa w traktowaniu zwierząt. 

Wszystkie zwierzaki zostały adoptowane

W Honolulu, w schronisku zarządzanym przez Hawaii Humane Society, boksy zaczęły świecić pustkami. Jak do tego doszło? Władze schroniska wpadły na pomysł, by zorganizować kilkudniową akcję informacyjną. Jej zadaniem było zachęcenie okolicznych mieszkańców do adopcji zwierząt. Celem towarzystwa było wydanie jak największej ilości zwierząt do domów przed początkiem nowego roku. Nikt nie spodziewał się jednak takiego rozgłosu i aż takiej chęci adopcji , jaką wykazali ludzie. 

Oficjalne pożegnanie wychowanka

Pewien psiak o imieniu Beauty został adoptowany jako ostatni. Wszyscy pracownicy i wolontariusze biorący udział w tym hucznym wydarzeniu, obawiali się, że pies zostanie w schronisku. Szczęśliwie pojawiła się kobieta, która postanowiła adoptować pieska. Decyzja ta wywołała olbrzymią radość i spowodowała, że nastąpiło oficjalne pożegnanie. Ludzie ustawili się w tunel i klaskali, kiedy właścicielka szła ze swoim świeżo adoptowanym zwierzakiem. Wyglądało to wprost niesamowicie i pojawiły się łzy w oczach niektórych. Najcudowniejsze w tym wszystkim było to, że schronisko opustoszało całkowicie. Oznacza to, że ani jeden pies nie został w budynku. Wszystkie znalazły domy.

Czyż to nie cudowne? Sami zobaczcie to niesamowite nagranie. 

Hawaii Humane Society: kobieta adoptowała ostatniego psa w schronisku

Zobacz także:

  1. Przygarnęła ciężarną sunię. Jej wdzięczność rozklei Twoje serce
  2. Niespodziewane słowa papieża Franciszka. Poruszył temat naszej bezmyślności względem zwierząt
  3. Kobieta uratowała psu życie w ostatniej chwili. Wszystko dzięki niezwykłym umiejętnościom