hipopotam

Hipopotam, jeden z największych żyjących ssaków, choć ma opinię łagodnego i miłego zwierzęcia, potrafi być bardzo niebezpieczny. Na wolności, dzikie hipopotamy zabijają około 3000 tys. osób rocznie, co daje wynik “lepszy” od tego osiąganego, chociażby przez aligatory czy rekiny. W ZOO są jednak jedną z głównych atrakcji. To nagranie pokazuje dlaczego.

Hipopotam zamieszkujący niegdyś prawie całą Afrykę, obecnie żyje w niewielkich, oddzielonych od siebie skupiskach. Choć jego populacje znacznie przetrzebiono, nie jest na skraju wyginięcia. Te majestatyczne i niezwykle silne zwierzęta budzą powszechny podziw, ale uwielbienie.

Hipopotam został gwiazdą zabawnego filmiku ze zwierzętami

Uważane za łagodne, te wodne ssaki na wolności bez pardonu atakują ludzi, często powodując ich śmierć. Zamknięte jednak w ZOO w celach edukacyjnych i ochronnych dają dużo radości zwiedzającym, którzy po prostu je uwielbiają. Szczególną popularnością cieszą się najmłodsi przedstawiciele gatunku, którzy swoją aparycją przypominają połączenie najsłodszych rodzajów małych zwierząt.

Furorę w internecie robi także nagranie z jednego z ogrodów zoologicznych w USA, gdzie dorosły hipopotam puścił najdłuższego bąka na świecie. Zarejestrowane telefonem zdarzenie wywołało niemałą sensację.