Hipopotam, jeden z największych żyjących ssaków, choć ma opinię łagodnego i miłego zwierzęcia, potrafi być bardzo niebezpieczny. Na wolności, dzikie hipopotamy zabijają około 3000 tys. osób rocznie, co daje wynik “lepszy” od tego osiąganego, chociażby przez aligatory czy rekiny. W ZOO są jednak jedną z głównych atrakcji. To nagranie pokazuje dlaczego.

Hipopotam zamieszkujący niegdyś prawie całą Afrykę, obecnie żyje w niewielkich, oddzielonych od siebie skupiskach. Choć jego populacje znacznie przetrzebiono, nie jest na skraju wyginięcia. Te majestatyczne i niezwykle silne zwierzęta budzą powszechny podziw, ale uwielbienie.

Hipopotam został gwiazdą zabawnego filmiku ze zwierzętami

Uważane za łagodne, te wodne ssaki na wolności bez pardonu atakują ludzi, często powodując ich śmierć. Zamknięte jednak w ZOO w celach edukacyjnych i ochronnych dają dużo radości zwiedzającym, którzy po prostu je uwielbiają. Szczególną popularnością cieszą się najmłodsi przedstawiciele gatunku, którzy swoją aparycją przypominają połączenie najsłodszych rodzajów małych zwierząt.

Furorę w internecie robi także nagranie z jednego z ogrodów zoologicznych w USA, gdzie dorosły hipopotam puścił najdłuższego bąka na świecie. Zarejestrowane telefonem zdarzenie wywołało niemałą sensację.

Hipopotam puścił najdłuższego bąka na świecie

Obejrzane przez ponad 26 milionów osób na całym świecie nagranie, ukazuje sporych rozmiarów hipopotama, który niemal natychmiast po opuszczeniu swojego stawu ustawia się tyłem do zgromadzonych nad wybiegiem gapiów i rozpoczyna czynność, dzięki której stał się rozpoznawalny.

Zwierzę puszcza najdłuższego bąka świata połączonego z wypróżnieniem, którego odgłos był tak potężny, że trudno uwierzyć, że mogła wydać go intymna część ciała hipopotama. Co ciekawe takie zachowanie było prawdopodobnie aktem obrony zestresowanego zwierzęcia, które nie miało ochoty dłużej przebywać w towarzystwie tak wielu ludzi.

Zrobił to w obronie

Opisywany przypadek nie jest jedynym, który uwieczniono na filmie. Do podobnej reakcji innego hipopotama doszło w ZOO w Toronto. Tam jednak biegunce nie towarzyszył tak spektakularne gazu.

Co ciekawe obronny zabieg dostojnej bestii najwyraźniej odniósł spory sukces. Jedno z obecnych na miejscu dzieci natychmiast po skończeniu się najdłuższego bąka świata powiedziało do swoich rodziców, że nie ma zamiaru dłużej przebywać przy hipopotamim wybiegu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego psy tak krótko żyją? Wzruszająca odpowiedź małego chłopca
  2. Adopcja psa jest trudna, po 5 latach musiał oddać psiaka do schroniska
  3. Jak rozpoznać u psa wściekliznę? Tych objawów nie można ignorować!

źródło: boreddaddy.com