hodowla psów

Hodowla psów w typie rasy, czyli inaczej kundelków, cechuje się brakiem jakichkolwiek badań przed rozmnożeniem psów, kupowaniem wyprawek i otrzymywaniem psa gratis. Fundacje i schroniska już nie proszą, a błagają, aby nie kupować od nich psów. Ten mężczyzna miał swoją własną “legalną hodowlę”, a to, co w niej robił jest nie do pomyślenia.

Hodowla psów czy pseudohodowla? Pseudohodowla, o ile jest zarejestrowana w jakimkolwiek związku, staje się legalną hodowlą. Nie zmienia to faktu, że wydają psy nieprzebadane, często po chorych rodzicach, z wadami genetycznymi i oczywiście z podrobionymi rodowodami lub uznawanymi jedynie w tym stowarzyszeniu.

Maciej K. został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Miał on bić, kopać i źle traktować psy z własnej hodowli! Niestety właśnie takie realia występują w większości pseudohodowli, a jednak wciąż psy od takich ludzi są kupowane. Czy spotka go sprawiedliwość?

Hodowla psów w Żabnie okazała się okropnym miejscem. Oskarżony nie przyznał się do winy

W Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Maciejowi K. któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami oraz uszkodzenie sprzętu fotograficznego. Oskarżony nie przyznał się do winy. Jego postawa bardzo dziwiła obecnych na rozprawie. Zwłaszcza że oskarżyciel dysponuje niezbitymi dowodami przestępstw, których się dopuszczał. Niestety mężczyzna nie wykazał żadnej skruchy, ani poczucia winy.