Hodowla psów w typie rasy, czyli inaczej kundelków, cechuje się brakiem jakichkolwiek badań przed rozmnożeniem psów, kupowaniem wyprawek i otrzymywaniem psa gratis. Fundacje i schroniska już nie proszą, a błagają, aby nie kupować od nich psów. Ten mężczyzna miał swoją własną “legalną hodowlę”, a to, co w niej robił jest nie do pomyślenia.

Hodowla psów czy pseudohodowla? Pseudohodowla, o ile jest zarejestrowana w jakimkolwiek związku, staje się legalną hodowlą. Nie zmienia to faktu, że wydają psy nieprzebadane, często po chorych rodzicach, z wadami genetycznymi i oczywiście z podrobionymi rodowodami lub uznawanymi jedynie w tym stowarzyszeniu.

Maciej K. został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Miał on bić, kopać i źle traktować psy z własnej hodowli! Niestety właśnie takie realia występują w większości pseudohodowli, a jednak wciąż psy od takich ludzi są kupowane. Czy spotka go sprawiedliwość?

Hodowla psów w Żabnie okazała się okropnym miejscem. Oskarżony nie przyznał się do winy

W Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko Maciejowi K. któremu postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami oraz uszkodzenie sprzętu fotograficznego. Oskarżony nie przyznał się do winy. Jego postawa bardzo dziwiła obecnych na rozprawie. Zwłaszcza że oskarżyciel dysponuje niezbitymi dowodami przestępstw, których się dopuszczał. Niestety mężczyzna nie wykazał żadnej skruchy, ani poczucia winy. 

Mężczyzna, zamiast bronić się w jakiś sposób, tłumaczyć swoje zachowanie, mówił jedynie o rzekomych błędach stowarzyszenia “Pogotowie dla zwierząt” i oskarżał ich. Rzekomo są oni powodem jego wszystkich problemów. Interwencja miała być źle przeprowadzona, nie było na niej lekarza weterynarii, który miałby stwierdzić faktyczny stan zdrowia zwierząt. 

Bił, katował i znęcał się nad psami z własnej hodowli. Są na to świadkowie

Maciej K znęcał się nad zwierzętami, które były własnością jego własnej hodowli. Psy były bite, kopane, rzucał w nimi miskami, pałkami, ciągał je na sznurach. Nagrania przedstawione fundacji mroziły krew w żyłach. Nie tylko zachowanie mężczyzny podchodziło pod znęcanie się nad zwierzętami, ale także warunki, w jakich żyły zwierzęta, pozostawiały wiele do życzenia. Interwencja miała miejsce na skutek zgłoszenia się świadków, którzy jak przedstawiają w swoich zeznaniach, widzieli brutalne zachowanie oskarżonego. Na rozprawie sądowej również owe materiały wideo zostały zaprezentowane.

Zdjęcia oraz filmiki dokumentują zarówno zachowanie oskarżonego, jak i same warunki bytowania psów. Pochodzą one z różnych okresów czasowych. Stowarzyszenie “Pogotowie dla zwierząt” posiada orzeczenia od weterynarza oraz dokumentację sporządzoną przez psich behawiorystów co do stanu nie tylko zdrowia zwierząt, ale i ich psychiki.

Rozprawa trwała blisko osiem godzin. Wciąż nie ma wyroku dla oskarżonego

Oskarżony podkreśla, z nie widzi nic złego w swoim zachowaniu, jednak fundacja jest innego zdania. Mężczyzna podczas interwencji był bardzo agresywny. Utrudniał działania nie tylko personelu stowarzyszenia, ale także i policji, która była na miejscu w celu asysty przy odebraniu zwierząt.

Właściwie tylko dzięki nim, udało się odebrać mężczyźnie wszystkie psy. Zabrano dwa dorosłe i sześć szczeniaków, w bardzo złym stanie. Maluchy były chore i mocno zaniedbane. Nie posiadały ani metryki, ani rodowodu. Oskarżony i jego obrońca odmówili wypowiedzi na temat rozprawy. Linia obrony jest taka, że nic złego się nie dzieje, a wszystko, co złe dzieje się dookoła mężczyzny, nie z jego winy.

Po trwającej blisko osiem godzin rozprawie wciąż nie ustalono wyroku dla oskarżonego Macieja K. Następny termin rozprawy ma miejsce 14 stycznia 2019 roku. Musimy mieć nadzieję, ze sprawcę spotka należyta kara. Psy, które u niego miały spokojne i szanowane, ale także rozwijać się prawidłowo, tak naprawdę przeżyły prawdziwe piekło.

Zobacz także:

  1. Gdy go ratowali, myśleli, że to pies. Kilogramowa sierść, brud i znęcanie się
  2. Zmusiła psa husky do wegetarianizmu. Powód jest absurdalny. Czy to już znęcanie?
  3. Pierwszy taki wyrok w Polsce! Kobieta skazana za NIETYPOWE znęcanie się nad psami