W innych rejonach świata podejście do zwierząt jest inne niż w Polsce. My, Polacy najczęściej uważamy psy za najlepszych przyjaciół i członków rodziny. Niestety sytuacja w Azji jest zgoła odmienna – są elementem kulinarnego, azjatyckiego świata. 

Humane Society International

W ostatni czasie fundacja Humane Society International w Indiach otrzymało zgłoszenie o transporcie psów, które mają trafić do rzeźni i stać się daniem dla wątpliwie wysublimowanych smakoszy. Dwie ciężarówki, które przewoziły nielegalnie psy zostały szybko zlokalizowane i zatrzymane w stanie Mizoram.

Szok i niedowierzanie pracowników Humane Society International

Po dotarciu na miejsce interwencji wolontariusze byli wstrząśnięci. W ciężarówce znajdowało się 36 worków z psami, zapakowanymi jak produkty. Wystawały im jedynie głowy, były przerażone i się trzęsły. Te widok złamał serca wolontariuszy.

„Ich smutne oczka wpatrywały się w nas z nadzieją, że ocalimy je przed śmiercią. One doskonale wiedziały, że groziło im niebezpieczeństwo. Na szczęście teraz są w dobrych rękach.” – przyznali wolontariusze z Humane Society International.

Wszystkie psy odebrane

Pracownicy fundacji odebrali wszystkie psy. Trafiły one pod opiekę wykwalifikowanych osób. Każdy czworonóg otrzymał odrobinę czułości. W ten sposób ratownicy chcieli pokazać pieskom, że w końcu są w dobrych rękach.

„Wszystkie te psiaki są naprawdę wspaniałe. Cieszą się, że w końcu nic im nie grozi. Uwielbiają się przytulać, a ich ogony rzadko przestają machać. Taki widok uświadamia nam, że to co robimy, ma ogromny sens.” – opowiadają wolontariusze.

Zobacz także:

  1. NIKT NIE REAGUJE! W CAŁEJ POLSCE CELOWO KRZYWDZĄ NASZE PSY
  2. NIEZWYKŁE ODKRYCIE NAUKOWCÓW O PSACH! TO DLATEGO JE KOCHAMY
  3. WYRZUCIŁA KOCIĘTA DO LASU. KARA? SĘDZIA UPOKORZYŁ JĄ W IDEALNY SPOSÓB