husky

Okrucieństwo ludzi w stosunku do zwierząt momentami naprawdę nie zna granic. Jest to zatrważające zjawisko i nie umiemy pojąć, skąd się wzięło. Co kieruje ludźmi, którzy krzywdzą zwierzęta? Nie wiemy. Nie rozumiemy i na pewno nigdy się z tym nie pogodzimy. Suczka rasy husky padła ofiarą właśnie takiego zachowania i nadal nie wiemy, jak to skomentować. Zresztą sami przeczytajcie. 

Sunia rasy husky brutalnie pobita

We wrześniu rozpocznie się proces mężczyzny z zarzutem znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Bronisław W. to 63-letni mężczyzna, który w zeszłym roku dopuścił się skatowania swojego psa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna chwycił drewniany kołek i uderzał nim w zwierzaka. Tłumaczył się tym, że sunia zagryzła drób znajdujący się na posesji i kiedy po raz kolejny zauważył ją z ptakiem w pysku, nie wytrzymał. Husky był bity po głowie dotąd, póki nie stracił przytomności. Kiedy tylko przestał się ruszać, Bronisław W. wziął ciało na ręce i zaniósł do samochodu. Następnie wywiózł je na drugi koniec wsi i wyrzucił, niczym niepotrzebny przedmiot, do rowu. 

Poszukiwania sprawcy

Policję zawiadomił przypadkowy przechodzień, który znalazł sunie w rowie. Całe zajście miało miejsce na początku listopada 2017 roku. Policjanci przez blisko tydzień szukali mężczyzny odpowiedzialnego za spowodowanie zdarzenia. Według tego, co udało się ustalić portalowi gorzowianin.com – sprawca został ujęty, dzięki pomocy partnerki Bronisława W. Jak podawała kobieta, ruszyło ją sumienie. 

Dalsze postępowanie

Jak już wspomnieliśmy Bronisław W. posiadał wytłumaczenie na swoje zachowanie. Jednak czynu, do którego się dopuścił nie można zakwalifikować do żadnych wyjaśnień. Dlaczego? Było to po prostu karygodne postępowanie mężczyzny, przez które ucierpiał niewinny husky. Po raz kolejny możemy zobaczyć, jak okrutni potrafią być ludzie. 

Pierwsza rozprawa została zaplanowana na wtorek 18 września, na godzinę 8:40, w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd ma prawo zadecydować o nałożeniu kary pieniężnej od 1000 do 100 000 złotych na konkretną instytucję działającą na rzecz poprawy losu bezdomnych zwierząt, mogą to być fundacje czy schroniska. Ponadto nowa ustawa o ochronie praw zwierząt, umożliwia zasądzenie zakazu posiadania zwierząt do lat 15. 

Zobacz także:

  1. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU
  2. Zakopał zwierzę żywcem! Dzieci je uratowały, film opublikowano w sieci
  3. Okropna znieczulica. Psiak umierał w torturach na oczach przechodniów