Jakie są psy rasy husky? Zwierzęta mają różne charaktery. Psy mogą być towarzyskie, lubić zabawę z innymi czworonogami czy też być indywidualistami. Dużo o charakterze może powiedzieć rasa. Syberiany należą do dość dominujących i kłótliwych psów, ale mają także mnóstwo zalet. O nich niżej. Niżej znajdziecie też przezabawny film obrazujący kłótnię psa z właścicielką o ukradzionego buta.

Jakie są psy rasy husky?

Jeśli wpiszecie w wyszukiwarce frazę husky charakter, wujek Google odpowie, że pies tej rasy jest przyjazny, czujny, inteligentny, towarzyski i łagodny. Jednak ich charaktery są jednak trochę bardziej złożone. Nie jest to pies dla każdego, a opis największej wyszukiwarki na świecie, wskazuje zupełnie co innego. 

Dla kogo husky się nadaje?

Jakie są psy rasy husky? Potwierdzamy, że na pewno cechy, które wyświetla Google są zgodne z charakterem tych psiaków. Jednak husky jest także psem dominującym i charakternym. Ma też mnóstwo energii, więc jeśli jesteś domatorem nie nadaje się dla Ciebie. Ten pies nie nadaje się także dla osób starszych i małych dzieci – ich temperamentny charakter może sprawiać wiele kłopotu i być nie do opanowania dla nich. 

Ta rasa rekomendowana jest dla osób, które mają doświadczenie w wychowywaniu zwierząt, zwłaszcza tych bardziej charakternych. Husky powinien wiedzieć, kto jest przewodnikiem stada. 

Syberiany są także dobrymi opiekunami dla dzieci, ale powinny być cały czas kontrolowane przez konsekwentną dorosłą osobę. 

Czego potrzebuje husky?

Psiaki tej rasy potrzebują dużo ruchu, potrzebują go tak samo, jak wody, jedzenia czy snu. Jeśli decydujesz się na syberiana, kup też rower lub dobre buty do biegania. 

Są też fanami eksploracji, uwielbiają odkrywać. Dlatego też są upartymi uciekinierami – potrafią od domu oddalić się nawet o kilkanaście kilometrów. Trzeba dużo czasu poświęcić na ich trening posłuszeństwa. 

Husky potrzebują także dużo zajęć. Znudzony może być chodzącą lub leżącą demolką. W fazach bezczynności potrafią niszczyć wszystkie sprzęty domowe, które spotkają na swojej drodze. 

Husky – charakter

Cechy:

  • energiczność i ruchliwość (potrzebują naprawdę dużo ruchu, jest konieczny tak samo jak. np. sen)
  • inteligencja (są psiakami niezwykle pojętnymi, uwielbiają wyznaczenie zadań i treningi)
  • towarzyskość (są to psy stadne)
  • łagodność (w kierunku domowników, zwłaszcza dzieci)
  • przyjacielskość (jest bardzo wiernym kompanem, który lubi czułości)
  • czujność (jest świetnym obrońcą i stróżem)
  • dominujący charakter (musi wiedzieć, kto jest przewodnikiem stada)
  • kontaktowe (są bardzo gadatliwe, uwielbiają wydawać specyficzne dźwięki)

Ile kosztuje husky?

Koszt szczeniaka tej rasy waha się w granicach 2000-3000 złotych. Jednak są też hodowle championowe, gdzie rozmnażane są tylko najwyżej oceniane egzemplarze i tam cena szczeniaka może być wyższa. Jeśli gdzieś widzicie ogłoszenie, że możecie kupić szczeniaka tej rasy za 500 złotych, możecie być pewni, że jest to pseudohodowla. A kupowanie zwierząt z takich miejsc jest okrucieństwem i bestialstwem. Ze strony sprzedających, ale także kupujących. 

Zabawny film z huskym

Jeżeli myślisz, że tylko ludzie się kłócą i strzelają fochy, to jesteś w błędzie. Psiaki tej rasy, jak pisaliśmy wyżej, są charakterne. Ten film jest idealnym przykładem.

źródło: youtube