Psy

Opis rasy husky powie ci wszystko, co musisz wiedzieć

 

opis rasy husky

Huskie są nie tylko najlepszymi środkami transportu i pomocnikami człowieka, ale mają też bogatą historię pomagania ludziom. W przeszłości były one wzywane do domów, gdy ludzie mieli noworodki i kładli się wokół nich, aby zapewnić im ciepło. Były również doskonałymi towarzyszami i opiekunami dzieci, służąc jako „poduszki grzewcze” dla rodziny w nocy. Były tak popularne, że używano nawet wyrażenia „dwa psy w nocy” w odniesieniu do potrzeby posiadania kilku zwierząt, aby utrzymać ciepło ciała.

Samoyed husky

Samoyed Husky jest wspaniałym psem dla ludzi w każdym wieku. Rasa ta jest przyjazna i chętna do zabawy, toleruje też niegrzeczne zachowanie. Samoyedy nie są agresywne w stosunku do ludzi, ale szczekają, gdy coś wejdzie na ich terytorium i będą bronić pozycji właściciela. Psy te są doskonałymi towarzyszami i do późnej starości zachowują wesołość. Mimo że Samoyedy są psami zaprzęgowymi, są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi i świetnie sprawdzają się jako zwierzęta domowe.

Biała sierść Samoyedów pomaga im w pracy w zimnym klimacie. W Oymyakon na Syberii temperatura może sięgać -60 stopni Fahrenheita. Chociaż Samoyedy są bezpretensjonalne i czułe, wymagają również dużo ruchu i uwagi. Pomimo łagodnego usposobienia, mogą stać się niszczycielskie, jeśli nie poświęci się im wystarczająco dużo uwagi. Aby uniknąć problemów z tymi cechami, powinieneś ćwiczyć swojego Samoyeda co najmniej dwa razy dziennie.

Sierść Samoyeda Husky jest gęsta i prosta, z krótkim puchatym podszerstkiem. Ich futro jest długie, a na szyi i ramionach mają kołnierz. Krótki włos pokrywa głowę, kończyny przednie i tylną część uda. Osoby o krótszym włosie powinny dbać o ochronę linii włosów między palcami. Pomimo swojej łagodnej i czułej natury, psy rasy Samoyed Husky są bardzo niezależne i mają silną wolę.

Samoyed Husky są bardzo inteligentnymi psami i potrzebują dużo ruchu i motywacji do nauki nowych sztuczek. W przeciwieństwie do wielu innych psów, samojedy nie lubią być trzymane na łańcuchu. Potrzebują przestrzeni do ćwiczeń i spalania nadmiaru energii, a potrafią całkiem dobrze przystosować się do życia w mieście. Potrzebują również miejsca do spania. Samoyed Husky nie może mieszkać w małym mieszkaniu, jeśli będziesz go trzymał na łańcuchu.

Samoyedy wymagają bardzo dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Ich podwójna sierść, która jest gęsta i puszysta, jest sezonowa i wymaga częstego szczotkowania. Sierść Samoyeda Husky jest podatna na wchłanianie zapachów innych psów. Z tego powodu Samoyedy powinny być kąpane co najmniej cztery razy w roku. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem psa Samoyed Husky, pamiętaj o tych wskazówkach.

Siberian husky

Opis rasy Siberian husky powie Ci wszystko o tym średniej wielkości psie o dużych oczach i długiej sierści. Średnia prędkość tych psów wynosi 40 km na godzinę. Są one niezwykle szybkie i mogą pokonywać duże odległości w szynku. Rasa syberyjski husky została pierwotnie stworzona przez lud Czukczów w północno-wschodniej Syberii. Do ich przodków należą Anadyr i Stramosii Huskies. Husky jest najbliżej spokrewniony z łubem i wilkiem.

Pochodzenie husky uważa się za starożytne. Pochodzenie husky nie jest w pełni poznane, ale można się domyślić niektórych jego cech. Rasa husky ma skłonność do kłamstwa i jest znana jako kłamca. Ale czym właściwie jest ta rasa? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym pięknym psie. I nie martw się – jeśli nie jesteś wielkim kłamcą, nie przejmuj się. To prawdopodobnie tylko mały kłamca.

Mimo że psy te mają opinię powściągliwych, są niezwykle czułe i łagodne. Świetnie dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, ale należy pamiętać o ich skłonności do ucieczek. Ich wysoki popęd do zdobywania jest wynikiem ich arktycznego pochodzenia, dlatego ważne jest, aby nadzorować je w pobliżu małych dzieci. Jednak husky są często tolerancyjne w stosunku do małych zwierząt, takich jak koty i wiewiórki.

Syberyjskie psy husky potrafią przystosować się do każdego klimatu, wymagają jednak codziennego ruchu. Ponieważ są wytrzymałe i energiczne, łatwo może dojść do nadmiernego wysiłku, dlatego powinny robić przerwy. Należy zwracać uwagę na oznaki nadmiernego wysiłku, takie jak nadmierne dyszenie i pragnienie. Twój pies może również kuleć lub sztywnieć podczas zabawy. W takim przypadku rozważ inną rasę lub znajdź dla psa miejsce do kopania.

Syberian husky to dostojny pies o eleganckiej sierści. Jego krótki, podobny do lisa ogon wygląda jak lis i wygina się w kształt sierpa, kiedy się bawi. Jego średniej długości sierść jest połączeniem krótkiego i gęstego futra z miękkim podszerstkiem. Podczas procesu linienia podszerstek zostanie usunięty, co ułatwi Ci utrzymanie psa w cieple.

Alaskan Malamute

Alusky, mieszaniec Husky lub Alaskan Malamute to niezależny pies o bardzo podobnych wymaganiach żywieniowych jak Siberian Husky. Jest to stosunkowo czysta rasa, ale będzie wymagała wczesnej socjalizacji, aby uniknąć agresji i innych problemów. Powinien być szczotkowany i czyszczony dwa do trzech razy w tygodniu, a uszy powinny być czyszczone co tydzień, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Ponadto właściciele powinni szczotkować i czyścić sierść psa szamponem przeciw wypadaniu włosów.

Ta rasa psów ma średniej długości podwójną sierść, z wodoodpornym podszerstkiem i gęstą, szorstką sierścią zewnętrzną. Najlepiej jest hodować Alaskan Malamute w chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym otoczeniu. Malamute Huskies mają wiele kolorów, są energiczne, niezależne i silne. Są przyjazne i czułe, ale nie zachowują się jak psy stróżujące.

Historia rasy Alaskan Malamute zaczyna się na dalekiej północy. Psy te były pierwotnie hodowane ze względu na swoją potężną siłę, a ich duża masa umożliwiała im ciągnięcie ciężkich sań po lodzie. Obecnie AKC klasyfikuje tę rasę na 58. miejscu wśród najpopularniejszych psów w Stanach Zjednoczonych. Ta rasa psów powstała w wyniku udomowienia i była niegdyś wykorzystywana przez Eskimosów do różnych zadań.

Mimo że Alaskan Malamute ma stosunkowo długą żywotność, jest podatny na wiele problemów zdrowotnych. Choć generalnie są zdrowe, zarówno u Malamutów, jak i Husky występuje wiele chorób genetycznych i związanych z wielkością. Powinieneś poprosić potencjalnego hodowcę o przeprowadzenie kompleksowej oceny stanu zdrowia i uzyskanie kopii wyników badań od rodziców miotu. Powinieneś również upewnić się, że hodowca Alaskan Malamute dostarczy Ci wyniki badania lekarskiego przy zakupie szczenięcia.

Alaskan Malamute i Siberian Husky są psami zimnej pogody. Obie mają wygląd podobny do wilka i dobrze radzą sobie w zimnym klimacie. Obie rasy są bardzo inteligentne, ale obie mają cechy charakterystyczne, które czynią je idealnymi zwierzętami domowymi. Pomimo różnic, obie mają bardzo podobne cechy, co sprawia, że są doskonałym wyborem dla każdej rodziny. Oba psy są bardzo elastyczne i dobrze dogadują się z dziećmi.

Miniaturowy husky

Miniaturowy husky jest uroczym psem rodzinnym, który obficie się zrzuca. Puszysta sierść tego psa jest znakiem rozpoznawczym rasy i sprawia, że pies ten przyciąga wzrok. Mini Husky dobrze dogadują się z dziećmi, ale mogą być nadpobudliwe. Należy zapewnić temu psu regularną stymulację psychiczną i fizyczną. Miniaturowe husky są bardzo energiczne i potrzebują dużo ruchu, aby zachować zdrowie. Przeczytaj dalej, aby zapoznać się z opisem rasy Husky miniaturowy.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Husky miniaturowe potrzebują codziennych ćwiczeń i stymulacji psychicznej. Ten figlarny pies może stać się przylepny i destrukcyjny, jeśli zostanie sam. Ten typ psa może być wspaniałym uzupełnieniem rodziny, ponieważ uwielbia zabawy z innymi zwierzętami i interakcje z dziećmi. Psy tej rasy są również bardzo figlarne, czułe i kochające. Jeśli uwielbiasz bawić się z psami, pokochasz swojego Mini Husky.

Podwójna sierść Miniaturowego Husky pomaga utrzymać ciepło w zimne dni. Psy te mają średniej długości podwójną sierść, z miękkim podszerstkiem. Sierść może być biała, czarna, szara, sobolowa lub w dowolnym kolorze pomiędzy. Psy tej rasy regularnie zrzucają sierść, dlatego należy je szczotkować co najmniej raz w tygodniu. Husky miniaturowe są bardzo głośne i dobrze sprawdzają się jako uciekinierzy. Ich niebieskie oczy mogą być przeszywające i zazwyczaj mają kształt migdałów.

Miniaturowy Husky może mieć wiele problemów zdrowotnych, w tym choroby oczu. Niektóre choroby mogą być dziedziczne, jak na przykład postępujący zanik siatkówki, który wpływa na oczy i może powodować ślepotę. Niektóre Mini husky mogą również cierpieć na chorobę zwaną dysplazją mieszkową, która powoduje nieprawidłowy wzrost włosa i może prowadzić do zainfekowanej, łuszczącej się skóry i łysienia plackowatego. Dysplazję mieszkową można leczyć, podając dodatek cynku.

W wyniku braku uznanych standardów hodowlanych, psy rasy Mini Huskies często różnią się od standardowych psów rasy Siberian Husky. Są to psy do towarzystwa, więc ich wielkość i zapotrzebowanie na energię będą się różnić w zależności od osoby. Mini Husky są zazwyczaj uparte i niełatwo poddają się szkoleniu. Jeśli chcesz mieć zwierzę, które nie musi przebywać wśród innych psów, Mini Husky może być dla Ciebie odpowiedni.

string(15) "sidebar_layouts" 1