Husky
Husky czekający na właściciela

Husky to niezwykłe psy. Cechuje je szczere oddanie i chęć przynależności do stada. Trzeba jednak pamiętać, że bywają też niezwykle uparte. Ta historia jest idealnym przykładem wszystkich tych cech w jednym psie. Niezwykła sytuacja miała miejsce w Polsce. Pies czekał na swojego właściciela w miejscu, gdzie widział go ostatni raz. 

Husky, łajska syberyjska, akita. Czy rasy północne przywiązują się do człowieka? 

Jak każdy pies, husky oraz inne psy północne przywiązują się bardzo do ludzi. Jednak psy w chłodniejszych krajów tworzą z człowiekiem bardzo silną więź, ale zazwyczaj tylko z jednym. Takie psiaki mocno przywiązują się do człowieka i mają niezwykłą zdolność współodczuwania. Idealnym przykładem jest historia opowiedziana w filmie Mój przyjaciel Hachiko. Kto nie oglądał, to powinien. Richard Gere i cudowny pies rasy rasy akita w niezwykle pięknej opartej na faktach historii. 

Mężczyzna zniknął z jego życia, on nie przestał tęsknić

Mężczyzna, który był pierwszym właścicielem psa husky, musiał wyjechać do pracy w Norwegii. Nie porzucił jednak nieodpowiedzialnie psa, znalazł mu odpowiedni i kochający dom. Było to dla niego trudne, ale wiedział, że zostawia Maxa w dobrych rękach. 

Szczecin. Pies trafił do szczecińskiego oddziału TOZ-u

Pies mimo, że trafił do nowego, odpowiedzialnego domu, cały czas bardzo tęsknił za swoim pierwszym właścicielem. Husky zaczął wymykać się z domu. Teraz każdego dnia szedł w to samo miejsce, w którym ostatni raz widział swojego opiekuna. Mieszkańcy komentowali, że stał się już częścią krajobrazu. Niektórzy nazywali go “dzielnicowym”.

Tylko jego się słuchał, nikogo innego. I teraz tęskni – mówią mieszkańcy szczecińskiego osiedla. – Cały czas tu jest, nigdzie więcej nie chodzi – dodają.

Sprawą zainteresowało się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dostali zgłoszenie od sąsiadów, którzy ich zaalarmowali. Jak się okazało, pies trafił do odpowiedzialnego domu, ale wymykał się przy każdej okazji. Nowi właściciele musieli go przyprowadzać niemal siłą. 

Husky pozostawiony dla pracy, czyli kim jest euro-sierota? 

Jeśli chodzi o pozostawienie psa lub dziecka dla pracy – jest na to specjalna nazwa EURO-SIEROTA. – To skrajny przypadek. Ale trzeba pamiętać, że zwierzęta, zwłaszcza psy odczuwają emocje tak jak ludzie – przywiązanie, radość miłość – mówi lekarz weterynarii Jolanta Łapińska. Właściciele Maxa nie skomentowali sprawy.  Dla dobra psa postanowili go oddać w inne ręce, tak by mógł się wybiegać, mieć więcej wolności. Trafił do schroniska, gdzie szukał domu. Był już w sile wieku i wolontariusze bali się, że nikt się nim nie zainteresuje. Jednak jego historia wzruszyła wielu ludzi i husky bardzo szybko znalazł dom. 

husky husky

Zobacz także:

  1. Pies czekał ponad 30 godzin samotnie pod budynkiem. Powód Cię wzruszy
  2. Polska! Krwawe walki psów praktycznie w centrum miasta
  3. Popłaczesz się! Pies nie widział właściciela 9 miesięcy, ich spotkanie bardzo wzrusza