Husky

Wegetariańska karma dla psów, to temat obecnie dość popularny. W sklepach zoologicznych, zwłaszcza internetowych, można znaleźć wiele wariantów. Jednak weterynarze ostrzegają, bez szczególnych zdrowotnych zaleceń można bardzo zaszkodzić pupilowi. Pewna kobieta pochodząca z Wielkiej Brytanii stwierdziła, że jej husky powinien nie jeść mięsa. Jako powód podała coś całkowicie absurdalnego i głupiego. Czy to już znęcanie?

Zmusiła psa husky do bycia wegetarianinem

Pewna Brytyjka podjęła decyzję, że jej pies zostanie wegetarianinem, a nawet weganinem. Jako przyczynę zmiany diety podała to, że jej sunia w czasie upałów zjadła jej warzywny obiad. Ona potraktowała to jako dobry znak i zakupiła karmę wegetariańską dla psów. Pies także nadal zjadał jej warzywne pozostałości z obiadu. Ona była przekonana, że pies sam dokonał wyboru. Jednak wyeliminowanie mięsa z psiej diety może być niebezpieczne. Kobieta wzbudziła takie kontrowersje, że została zaproszona nawet do brytyjskiej telewizji śniadaniowej. 

Wegetariańska karma dla psów: występ w telewizji

Husky wraz z właścicielką został zaproszony do telewizji, w programie This Morning Lucy Carrington opowiadała właśnie o przyczynach tego, dlaczego jej pies nie je mięsa. Prowadzący zaczął podważać sens takiej diety, ostrzegając jednocześnie, że podawanie wegetariańskiej karmy psu bez szczególnych zaleceń może psu zrobić krzywdę. Zrobił także na antenie test na czy husky woli warzywa czy mięso. 

Czytaj także: Wegetariańska karma dla czworonogów: głupota, moda czy konieczność?

Postawił dwie przed czworonogiem dwie miski: jedną z mięsem, drugą z warzywami. Pies sam miał zadecydować, którą miskę wybiera. Jak można się domyślić, wybrał miskę mięsną. 

Po występie polała się na Lucy fala krytyki

Ludzie po występie w programie oskarżali ją o znęcanie się nad psem. Twierdzili, że zmuszanie psa do diety wegetariańskiej to bestialstwo. My osobiście uważamy, że jest to raczej głupi wymysł, który może naprawdę zaszkodzić czworonogowi. Wiemy, że karmienie takim jedzeniem nie ma na celu skrzywdzenia czworonoga, jednak podchodzi pod nieświadome znęcanie się. 

Nie jem mięsa. Czym mam karmić psa?

Mamy złą wiadomość – mięsem. Pies nie powinien mieć go wyeliminowanego z diety. Niektórzy uważają, że psy są wszystkożerne. My jednak skłaniamy się do tezy, że ich przodkami są wilki, które są mięsożercami. Zwłaszcza tak pierwotne rasy jak husky. 

Poniżej wideo z występu w programie This Morning

Zobacz także:

  1. Kości zwierząt w paście do zębów, rybie łuski w cieniach, to niestety nie wszystko
  2. Czy psy idą do nieba? Szokujące słowa papieża Franciszka
  3. Zrozpaczona kobieta szuka swojego ukochanego psa. Wyznaczyła wysoką nagrodę