Niektóre hybrydy zwierząt wyglądają, jakby były nierealne. Hybrydy powstają w skutek łączenia się spokrewnionych ze sobą gatunków zwierząt, część z nich samoczynnie powstaje w przyrodzie. Niektóre, mimo moralnej kwestii, są efektem działalności człowieka. Często ludzie krzyżują ze sobą zwierzęta, chcąc uzyskać mocniejsze i bardziej wytrzymałe gatunki. Niestety bardzo często jest to okupione cierpieniem zwierząt. Niektóre hybrydy w żaden sposób nie są w stanie bez bólu i normalnie funkcjonować. Dlatego naszym zdaniem, krzyżowanie ze sobą gatunków, które w przyrodzie nigdy w życiu ze sobą by nie spółkowały budzi wiele etycznych wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że niektóre hybrydy wyglądają naprawdę wyjątkowo. 

Liger

Liger (po polsku legrys, lygrys) jest krzyżówką lwa i samicy tygrysa. Jest to największy gatunek kotowatych, żyjących na Ziemi. Taka krzyżówka powstała przez przypadek lub celowo w niewoli.

Leopon

Jak wskazuje nazwa, leopon jest krzyżówką leoparda i lwa. Ich hodowlę rozpoczęto dopiero w XX w. Niestety hodowane były dla swojego niezwykłego futra. W naturze, takie hybrydy występują niezwykle rzadko.

Geep

Ta krzyżówka powstała samoczynnie. Matką geppa jest samica owcy, a ojcem samiec kozy – cap.

Pumapard

Hybrydę pumy i lamparta stworzył w XIX wieku Carl Hagenbeck. Pumapardy przejawiają tendencję do karłowatości i nie osiągają wymiarów rodziców. Zwykle są mniej więcej o połowę mniejsze niż lamparty i pumy.

Jaglion

Wyjątkowo rzadka mieszanka. Jest to połączenie samca jaguara i lwicy. Zdjęcie obrazuje, dwa osobniki mieszkające w kanadyjskim sanktuarium dzikiej natury.

Grolar

Ta hybryda, nazywana także pizzly powstała na skutek skrzyżowania się niedźwiedzia grizzly i niedźwiedzia polarnego. Najczęściej można takie egzemplarze spotkać w zoo, czasem, ale rzadko, występują w naturze.

Zebroid

Zebroid jest połączeniem zebry i innego koniowatego. Często taka krzyżówka daje niezwykłe umaszczenie zwierzętom.

Wholpin

Wholpin jest efektem połączenia się samicy delfina z samcem orki karłowatej. Najczęściej występuje na wolności, ale jednego osobnika możecie zobaczyć w Sea Life Park na Hawajach.

Coywolf

Hybryda kojota i wilka. 3 lata temu naukowcy ogłosili nawet odkrycie nowego gatunku. Jednak nadal nie wiadomo, czy kojoto-wilk różni się na tyle od kojota i wilka, by można było mówić o osobnym gatunku.

Świat zwierząt nieustannie zadziwia. Hybrydy w świecie zwierząt pojawiają się niezwykle rzadko. A ludzie nie powinni w ten świat ingerować, o ile nie jest to działanie na rzecz zwierząt.

Zobacz także:

  1. TEGO O WASZYCH PUPILACH NIE WIEDZIELIŚCIE! BĘDZIECIE ZASKOCZENI
  2. NIE TRZYMAJ ICH W DOMU! MOGĄ ZABIĆ TWOJEGO KOTA