Jak często karmić psa

Jak często karmić psa? Ile powinien jeść dorosły pies w ciągu dnia, aby nie przytyć i zachować nienaganną sylwetkę? Jaka karma dla psów będzie odpowiednia dla mojego pupila?

Jak często karmić psa? Wbrew pozorom to dość trudne pytanie. Ludzie wiedzą, jeśli są głodni, burczy im w brzuchu, więc lecą do kuchni, przygotować sobie coś do zjedzenia. Psiaki natomiast nie są w stanie same przygotować sobie posiłku, muszą więc być zdane na nas. 

Jak często karmić psa? Jak często karmić dorosłego psa?

Częstotliwość psich posiłków powinniśmy dostosować do wieku psiaka oraz jego aktywności w ciągu dnia. Naturalne jest to, że szczeniaki potrzebują częstszych posiłków niż dorosły psiak. Tak samo psy aktywne, których życie wypełnione jest bieganiem, sportem, zabawkami węchowymi, muszą zjeść nieco więcej, niż typowy leniuszek-kanapowiec, który wychodzi tylko na krótkie spacery.

Dorosłego psa najlepiej jest karmić dwa razy dziennie, a szczeniaka cztery. Nie jest to jednak zasada i reguła, której trzeba się trzymać. Moje psy, np. rano dostają większą dawkę, a na wieczór coś lżejszego. Dużo też zależy od diety, którą ma nasz psiak. Czy jest on na surowym mięsie, mokrej karmie z puszek czy suchej. Najważniejsze jednak jest to, aby posiłki miały stałe godziny. Nie możemy nasypać karmy rano i zostawić w misce aż do południa.