jak oduczyć psa szczekania

Jak oduczyć psa szczekania? Twój pies szczeka na dosłownie wszystko, co się rusza i wydaje dźwięki, a Ty masz już tego dosyć? Istnieje kilka sposobów jak temu zaradzić i możesz je sam zastosować. 

Jak oduczyć psa szczekania? Zanim zaczniemy pracować nad rozwiązaniem problemu, warto zastanowić się nad przyczyną tego ciągłego hałasu. Żaden pies bowiem nie szczeka bez powodu, jednak czasem te powody mogą być dla właściciela niezauważalne. 

Jak oduczyć psa szczekania? Dlaczego pies szczeka?

Wiele osób, szczekanie swojego psa, nawet te nagminne, tłumaczy w dość prosty sposób. Ludzie mówią, pies szczeka. Pies zawsze będzie szczekał, w końcu jest psem. Po części to prawda. Pies zawsze będzie szczekał lub wydawał z siebie inne dźwięki, takie jak np. wycie, ponieważ jest to silnie zakorzeniony instynkt. Jednak czy nasz pies nie szczeka za dużo?

Zanim sięgniemy po ciężką artylerię czy długie szkolenia i treningi, zastanówmy się, w jakich momentach nasz pies szczeka. Psy mogą wydawać ten dźwięk, gdy się boją, zostają same w domu, ktoś puka lub dzwoni do drzwi, widzą innego psa, człowieka, ale także z lęku. Podstawą do wypracowania problemu jest znalezienie przyczyny.