Pierwszy pies
Fot. Pixabay

Pierwszy pies — jak się nim opiekować, by uniknąć kłopotów? Na to pytanie wiele osób nie zna odpowiedzi, co skutkuje złym wychowaniem zwierzęcia lub jego krzywdą. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, by wiedzieć, jak należy się zachowywać i czego oczekiwać od czworonoga.

Pierwszy pies — jak opiekować się zwierzakiem, tak by czerpać z relacji z nim, jak najwięcej radości i uniknąć kłopotów? Nie tylko własną satysfakcją należy się przy tym kierować, a również potrzebami i temperamentem pupila. W końcu on rozumie naprawdę sporo, szczególnie jeśli chodzi o ton głosu, mowę ciała i sprawy takie, jak m.in. uległość właściciela.

Pierwszy pies: wychowanie i nauka czystości

Dokładnie tak samo, jak z dzieckiem należy wyznaczyć mu wyraźne granice, lecz zostawiając przy tym sporo swobody. Nieodzowną częścią procesu socjalizacji i przyzwyczajania psiaka do reguł jest wyrozumiałość, które brak może prowadzić nawet do przemocy, a ta do tragedii, której sprawcą może być również zwierzę.

Poniżej prezentujemy osiem prostych wskazówek, które powinie znać każdy psiarz i każda psiara, szczególnie ci początkujący. Osiągnięcie największy sukces podczas wychowywania swojego najlepszego przyjaciela, jeśli je zastosujecie.

Pierwszy pies: wskazówki wychowawcze

Najważniejsze jest utwierdzenie psiaka w przekonaniu, że w nowym miejscu i wśród nowych ludzi może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Nie zmuszajcie go do uprzejmości, na które nie ma ochoty, nie noście na rękach do nieznanych mu osób, a szczególnie do innych zwierząt. Takie zachowanie może skutkować niechcianym zachowanie z jego strony w przyszłości i sporych problemów.