Psy

Jak pokazać psu, że go kochasz

 

jak pokazać psu, że go kochasz

Kontakt wzrokowy to świetny sposób na pokazanie psu, że go kochasz. Kontakt wzrokowy zwiększa poziom oksytocyny, hormonu, który pomaga w budowaniu więzi. Podnoszenie brwi to świetny sposób na wyrażenie sympatii, ale rób to tylko wtedy, gdy Twój pies jest niezawodnym przyjacielem. Nie zapominaj też o dzieleniu się z nim zabawkami! Jeśli chcesz, aby Twój pies czuł się kochany, pokaż mu, że Ci zależy, wykonując proste czynności, takie jak te.

Dotyk fizyczny

Jest wiele sposobów na pokazanie psu, że go kochasz, ale jednym z najważniejszych jest dotyk fizyczny. Psy ewoluowały w kierunku reagowania na kontakt wzrokowy, który ma wiele zalet, w tym zwiększenie produkcji neuroprzekaźnika oksytocyny, który pomaga w tworzeniu więzi. Kontakt wzrokowy z psem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów okazywania mu uczuć, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak robić to prawidłowo. Spróbuj podrapać jego uszy i pogłaskać go po głowie ręką, kiedy jesteś blisko niego.

Pogłaskanie psa może być dowodem Twojego uczucia. Wyzwala to hormon oksytocynę, który jest znany z tego, że wprawia ludzi w dobry nastrój. Podobnie psy lubią ocieranie się o brzuch. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, spróbuj masażu, sesji pielęgnacyjnej lub po prostu poświęć więcej czasu na pieszczoty. Niezależnie od tego, co zrobisz, Twój pies poczuje się wyjątkowo. Pamiętaj tylko, że język miłości Twojego psa nie ogranicza się do głaskania go!

Kontakt wzrokowy

Gdy próbujesz pokazać psu, że go kochasz, nawiąż z nim kontakt wzrokowy. Twój pies prawdopodobnie zareaguje na kontakt wzrokowy uśmiechem, smakołykiem lub pocałunkiem, jeśli nawiąże z Tobą kontakt wzrokowy. Jeśli jednak pies niechętnie nawiązuje kontakt wzrokowy, musisz przeprowadzić szkolenie, aby pomóc mu ponownie Cię dostrzec. Możesz wypróbować różne miejsca, podejścia i postawy, aby sprawdzić, co powoduje, że pies unika kontaktu wzrokowego. Jeśli Twój pies nie patrzy na Ciebie, może to oznaczać, że odczuwa dyskomfort, strach lub brak doświadczenia w kontakcie wzrokowym. Dlatego nie przejmuj się, jeśli pies nie nawiązuje z Tobą kontaktu wzrokowego przez dłuższy czas.

Badania wykazały, że kontakt wzrokowy pomaga w relacjach między ludźmi i zwierzętami. Wywołuje on uwalnianie oksytocyny, hormonu odpowiedzialnego za uczucia miłości i przywiązania. Twój pies prawdopodobnie zareaguje pozytywnie, gdy nawiążesz z nim długotrwały kontakt wzrokowy. Szkolenie szczeniąt może pomóc Ci w nauczeniu psa utrzymywania kontaktu wzrokowego. Inna czuła mowa ciała obejmuje przechylanie głowy i unoszenie brwi.

Przytulanie

Wiele psów jest naturalnymi pieszczochami. Są one zwierzętami stadnymi i znajdują komfort w bliskim kontakcie. Pozwolenie psu na spanie obok Ciebie jest ostatecznym dowodem zaufania i przywiązania. Nawet jeśli Twój pies może tego nie lubić, przytulanie pokazuje mu, że go kochasz. Twój pies będzie szczęśliwy, kiedy będziesz spędzał z nim czas. Przytulanie może być także codziennym przysmakiem. Oto kilka wskazówek, jak przytulać swojego psa.

Po pierwsze, psy uwielbiają lizać nasze twarze. Jest to jedno z najbardziej kochających zachowań, jakie może przejawiać pies, podobne do tego, w jaki sposób my pielęgnujemy naszych futrzanych przyjaciół. Inną oznaką przywiązania jest całowanie Cię. Przytulanie to dotyk fizyczny, więc kiedy pies jest blisko Ciebie, podaj mu rękę lub podrap go za uchem. Nie zapomnij też pocierać go po głowie!

Następnie powinieneś wziąć pod uwagę wielkość swojego psa. Niektóre psy lubią być głaskane, podczas gdy inne wolą drapanie po uszach. Przytulanie powinno odbywać się w okolicach klatki piersiowej i ud. Niektóre psy mogą chcieć, aby ocierano im tylko uszy. Podczas szkolenia poznasz, co preferuje Twój pies. To, czy pies woli głaskanie po brzuchu, czy pocieranie o brzuch, jest kwestią osobistych preferencji.

Wspólne korzystanie z zabawek

W niektórych związkach zabawy często odchodzą na dalszy plan, ale zamiłowanie psa do dzielenia się zabawkami może sprawić, że wasza więź będzie silna. W przeciwieństwie do ludzi, psy wydają się doceniać nowość, jaką jest nowa zabawka, nawet jeśli masz z tego powodu poczucie winy. Dzielenie się zabawkami z psem może być świetnym sposobem na pokazanie mu, jak bardzo Ci na nim zależy. Oto kilka wskazówek, jak dzielić się zabawkami ze swoim psem.

Po pierwsze, nie zabieraj mu zabawek. Jeśli pies nie będzie się z Tobą dzielił, może Cię ugryźć, jeśli ukradniesz mu zabawki. Zamiast tego spraw, aby zabawki były dla niego bardziej interesujące i daj mu możliwość wyboru, którymi chce się bawić. W ten sposób pies będzie postrzegał Cię jako zabawnego dawcę nowych, ekscytujących zabawek, a Ty nawiążesz z nim silniejszą więź.

Innym skutecznym sposobem na pokazanie psu, że go kochasz, jest nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego. Ten gest sprawi, że pies poczuje się bezpieczniej i zwiększy się u niego poziom oksytocyny. Upewnij się, że używasz brwi, aby nawiązać kontakt wzrokowy, ale tylko z psem, któremu ufasz. Pamiętaj, aby od czasu do czasu dawać psu smakołyk, ponieważ zbyt duża ilość może prowadzić do otyłości i innych problemów.

Sypianie z psem

Badania wykazały, że psy są bardziej zadowolone, gdy śpią obok swoich właścicieli. Według Time Magazine taka praktyka jest korzystna zarówno dla Twojego zdrowia psychicznego, jak i dla zdrowia Twojego pupila. Wzmacnia też więź między Tobą a zwierzęciem. Poniżej przedstawiamy kilka korzyści wynikających ze spania z psem. Będziesz mógł lepiej wypocząć w nocy! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze spania z psem!

Nie jest niczym niezwykłym, że psy śpią obok swoich właścicieli. Chociaż nie zawsze doceniamy to zachowanie, psy są zwierzętami stadnymi, które śpią razem. Przykładają nosy do wiatru, aby wychwycić wszelkie zapachy, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu. Śpiąc obok swojego psa, pokazujesz mu, że jesteś częścią jego wewnętrznej rodziny. Jest to najlepsza oznaka miłości i zaufania.

Mimo korzyści płynących ze spania obok psa, istnieje pewne ryzyko. Pies może powodować zakłócenia podczas Twojego snu. Zanim pozwolisz psu spać w swoim łóżku, upewnij się, że jest nauczony porządku w domu. Zawsze upewnij się, że psu jest wygodnie, gdy śpi w Twoim łóżku, zwłaszcza jeśli masz skłonność do bezdechu. Jeśli obawiasz się o zdrowie swojego psa, najlepiej spać z nim w oddzielnym pokoju.

Strażnictwo

Jeśli masz psa, prawdopodobnie zauważyłeś, że pilnuje on jakiegoś przedmiotu w domu. Może przynosić Ci przedmioty do naprawienia lub pilnować Cię podczas jedzenia. Takie zachowanie świadczy o lojalności psa wobec Ciebie i jest znakiem, że czuje się on częścią stada. Ale jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z tym zachowaniem? Wykonaj poniższe kroki, aby pies przestał pilnować Twoich rzeczy.

Większość lekarzy weterynarii odradza psu pilnowanie zasobów, ponieważ może ono prowadzić do problemów behawioralnych i zachowań terytorialnych. Można ją jednak uznać za wyraz przywiązania do „stada” i jest ona powszechna u ras, które pierwotnie były hodowane w celu kontrolowania zwierząt gospodarskich. Naucz się prawidłowych metod szkolenia psa, aby zapewnić mu szczęśliwe i zdrowe życie. Na przykład, dobrym sposobem na nauczenie psa pilnowania przedmiotów jest ich chowanie i wymienianie na inne. Nigdy nie karz swojego psa za pilnowanie zasobów, ponieważ to tylko zwiększy stres i pogorszy sytuację.

Pilnowanie zasobów jest naturalną częścią zachowania Twojego psa, ale możesz nie zdawać sobie z tego sprawy. Niektóre psy pilnują cennych przedmiotów, ponieważ czują się zagrożone. Zachowanie to może być tak subtelne, jak warczenie lub lekkie szczerzenie zębów. W przypadku niektórych psów może to być tak proste, jak pokazanie zębów lub białek. U innych jest to bardziej niebezpieczne. Stróżowanie pokazuje psu, że go kochasz

Herding

Rasa psów pasterskich jest znana ze swoich wyjątkowych dziwactw i idiosynkrazji, i uwielbia pracować z ludźmi. Choć pies tej rasy może być trudny w szkoleniu, jest ono dość łatwe, jeśli zastosujesz pozytywne wzmocnienie. Zacznij od spaceru z psem w pobliżu małego stada ptaków lub innych zwierząt. Kiedy pies się uspokoi, nagradzaj go smakołykami, a następnie przechodź do większych stad.

Podstawowe szkolenie psa pasterskiego polega na konsekwentnym i cierpliwym powtarzaniu komend. Jeśli nie dysponujesz dużym terenem, który pies może eksplorować, zacznij od małego stada i ćwicz z długą smyczą. Ta metoda pomoże Ci również przyzwyczaić psa do przebywania w małej grupie psów. Możesz wykorzystać technikę szkolenia pasterskiego, aby wyszkolić psa do podążania za Tobą podczas spaceru.

Osoba i wygląd psa pasterskiego różnią się w zależności od rasy i przeznaczenia. Większość tych psów jest lojalna i potrzebuje dużo aktywności fizycznej, aby dobrze się rozwijać. Jeśli te potrzeby nie są zaspokajane, mogą zacząć pojawiać się w nieodpowiednich miejscach. Mogą również zacząć szczekać i skubać Cię po piętach lub wokalizować przy najmniejszej zmianie w otoczeniu. Jeśli więc chcesz nauczyć psa, jak okazywać mu miłość, wypróbuj tę metodę.

Zachowania strażnicze

Zachowania strażnicze u psów mogą być trudne do zmodyfikowania. Może ono występować u psów, które pilnują zasobów i może być uwarunkowane klasycznie lub operacyjnie. Aby zmodyfikować to zachowanie, pies musi zostać nauczony kojarzenia smakołyku z zasobem. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie treningu operacyjnego, aby nauczyć psa B wycofywania się, kiedy woła go pies A. Nagroda powinna być rozdzielana po równo na oba psy.

Gdy pies pilnuje zasobów, musisz być świadomy, kiedy pilnuje cennych zasobów i czy musisz interweniować. Takie zachowanie jest naturalne dla psów i jeśli zauważysz, że pies pilnuje czegoś cennego, musisz dać mu odpowiedni sygnał „odejdź”. Można to zrobić odwracając się lub wychodząc z pomieszczenia na 20-30 sekund i wracając po dwóch lub trzech próbach.

Aby przerwać cykl pilnowania, musisz upewnić się, że pies rozumie, że takie zachowanie jest niedopuszczalne. Jeśli pies pilnuje zabawek, nie podchodź do nich bliżej niż na odległość trzech stóp. Kiedy nie ma Cię w pobliżu, pies może się pobudzić i ponownie zacząć pilnować zabawek. Podobnie, jeśli pies pilnuje obiadu, podaj mu go w osobnym pomieszczeniu. Podobnie, jeśli pies pilnuje kanapy, musisz trzymać go z dala od niej. Dobrze sprawdzi się odwrócony do góry nogami ochraniacz na dywan.

 

string(15) "sidebar_layouts" 1