Chwilowo fala upałów ustąpiła, ale możemy być pewni, że jeszcze w lipcu i sierpniu termometry nieraz wskażą ponad 30 stopni. Jak pomóc psu podczas upału? Kilka rad poniżej.

DOSTĘP DO ŚWIEŻEJ WODY

Zwierzęta podczas upałów piją więcej, woda także podczas upałów szybciej paruje. Warto postawić psu czy koty większą miskę i sprawdzać regularnie ilość wody. Dodatkowa miska z wodą też jest dobrym pomysłem. Jeśli to nie problem, wystawcie też miskę dla kotów miejskich, bezpańskich psów i ptaków – może im to uratować życie.

NIE ZAMYKAJ PSA W SAMOCHODZIE

Media trąbią o wypadkach zostawienia psa podczas upału w zamkniętym samochodzie i jego śmierci. Niestety do niektórych nie docierają te informacje i nadal wydaje im się, że zostawienie psa w samochodzie “na dosłownie 5 minut”, które często zmienia się w 30 nie jest groźne. A jest! Temperatura w samochodzie rośnie bardzo szybko w krótkim czasie. Efektem może być przegrzanie, udar a nawet śmierć. Dodatkowo, w sytuacji gdy widzisz psa zamkniętego w samochodzie, a jego zachowanie wskazuje na przegrzenie – MOŻESZ WYBIĆ SZYBĘ. Pamiętaj tylko o wezwaniu odpowiednich służb, żeby uniknąć problemów prawnych.

NIE WYPROWADZAJ PSA NA SPACER PODCZAS UPAŁU

Asfalt pod wpływem słońca nagrzewa się do niebotycznych temperatur, topnieje. Wyobraźcie sobie, że musicie iść po gorącym chodniku lub ulicy boso, przez 20 minut. Boli, prawda? Tak samo odczuwają to nasze czworonogi. Spacer w największym upale dla psa może być bardzo bolesny. Jeśli nie macie możliwości wyprowadzenia psa w miejscu bez asfaltu i cienia, odpuśćcie. Wyprowadźcie psa rano i wieczorem na dłuższy spacer.

DOSTĘP DO CIENIA

Jeśli Twój czworonóg mieszka w budzie lub kojcu zapewnij mu stały dostęp do nienagrzanego, zacienionego miejsca. I oczywiście dostęp do świeżej wody.

Teraz już wiecie jak pomóc psu podczas upału i ułatwić mu ten czas.

Zobacz także:

  1. HISTORIA TEGO PSA ROZRYWA SERCE! WPADŁ DO WRZĄTKU, Z POMOCĄ PRZYSZLI DOBRZY LUDZIE
  2. WIDZIAŁEŚ JUŻ LAUREATA TYTUŁU „NAJBRZYDSZY PIES ŚWIATA”? BĘDZIESZ W SZOKU
  3. TO JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ