Jak przygotować psa na jesień

Jak przygotować psa na jesień? Polska Złota Jesień. Nie jeden z nas o niej marzy. Jednak najczęściej ta pora roku związana jest z dużą ilością opadów, obniżonym nastrojem oraz niską temperaturą. Właścicielom psów kojarzy się też z wieloma warstwami ubrań na spacerach oraz przemoczonymi butami. A z czym kojarzy się psom? No właśnie. Dzisiaj odpowiemy jednak na pytanie z czym nie powinna się kojarzyć – ponieważ te rzeczy mogą być zagrożeniem dla Twojego pupila. Zwłaszcza jesienią. 

Pies kontra jesień. Jak przygotować psa na jesień? Jakie zagrożenia czyhają na psa jesienią?

1. Grzyby

Jesień jest porą roku zdecydowanie grzybową. Jednak w przypadku psa, spotkanie z grzybami może mieć tragiczne skutki. Zwierzaki nie mają zdolności rozróżnienia, które grzyby są trujące, a które nie. Dlatego to ty musisz pilnować czworonoga. Wskazówka – nie ucz psa jedzenia grzybów, trujące grzyby mają łudząco podobny zapach do grzybów jadalnych. Pies nie wiedząc, że je coś toksycznego, może umrzeć. 

2. Kasztany

No tak, dużo osób podczas jesieni używa małych brązowych owców kasztanowca do zabaw z psem. Jest to bardzo niebezpiecznie. Nie dość, że zwierzak może połknąć kasztan i może to doprowadzić do niedrożności jelit, to dodatkowo ma w sobie toksyczne substancje. Tak samo zresztą, jak liście. Jednak ilość toksycznych substancji jest trudna do określenia, wszystko zależy od pory roku. Jeśli zauważysz, że Twój pies po 6 godzinach od spaceru staje się apatyczny, wymiotuje oraz widzisz u niego osłabienie – bardzo możliwe, że zjadł kasztan – skontaktuj się z weterynarzem.