jak przygotować psa na sylwestra
Fot. Pixabay.com/Pxhere.com

Jak przygotować psa na Sylwestra tak, by eksplozje fajerwerków, jak najmniej go dotknęły? Nie jest to łatwe, ale wysiłek i wydatki są na pewno warte swojego rozmiaru. Nowy Rok już niedługo, więc zadbaj o swojego pupila, najlepiej jak potrafisz. Zresztą, żeby pomoc była skuteczna, przygotowania rozpocznij już teraz. Zastosuj też poniższe zasady, ułatwią przetrwanie i Tobie, i psu. 

Jak przygotować psa na Sylwestra? Z tym problemem, co roku mierzyć musi się miliony opiekunów tych zwierząt (i nie tylko ich) na całym świecie. Polska nie pozostaje w tej dziedzinie wyjątkiem, a huczne obchody upłynięcia kolejnych 12 miesięcy dotykają naszych pupili w takim samym stopniu co wszędzie indziej.

Psiaki w tym okresie są wystawione na wiele zagrożeń, które mogą je nawet zabić. Głośne eksplozje powodują stres, a ten może prowadzić do nieodwracalnych zmian w psychice zwierzęcia, roztrzęsienia, a nawet ataków serca, które nierzadko kończą się zgonem.

Pomimo wysiłków aktywistów i właścicieli psów z całego świata, petardy i inne ładunki wybuchowe wysadzane rekreacyjnie w centrach miast w Sylwestra nadal niszczą życie wielu zwierząt, czego z pewnością da się uniknąć. Dopóki jednak znane nam sposoby świętowania nowego roku, są legalne i powszechnie stosowane, należy nauczyć odpowiednio zabezpieczyć czworonogi przed ich niszczycielskimi efektami.

Jak przygotować psa na sylwestra i jak o niego zadbać? Pies boi się huku? Możesz mu pomóc

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i upewnienie się, że pies w ataku paniki nie podejmie żadnych złych decyzji. Po pierwsze należy uniemożliwić mu ucieczkę. W tym celu przygotuj dla niego smycz albo długi sznurek, które zapewnią mu swobodę ruchu, ale nie pozwolą się na oddalenie. Pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach dla obytych z uwalnianiem się psów.