Jak rozpoznać u psa wściekliznę

Jak rozpoznać u psa wściekliznę? Jest to jedna z najgroźniejszych chorób dla naszych pupili, która również może zagrażać ludziom. Jak się przed nią uchronić? Jak rozpoznać jej pierwsze objawy?

Jak rozpoznać u psa wściekliznę? W naszym kraju nie bez powodu szczepienie na wściekliznę jest obowiązkiem każdego właściciela psów, a jego niewykonanie, karane. Czego efektem może być zachorowanie psa? Czy da się takiego psiaka uratować? Co mówią na ten temat lekarze weterynarii

Jak rozpoznać u psa wściekliznę? Jak sprawdzić, czy pies ma wściekliznę?

Wścieklizna, jako, iż jest chorobą wirusową, przenoszona jest przez ugryzienie, zadrapanie lub nawet przedostanie się śliny do oka, lub pyska zwierzęcia. Przebieg tej choroby jest dość ostry i gwałtowny. Szybko możemy zauważyć pierwsze objawy i powinniśmy niezwłocznie skonsultować się z weterynarzem, jeśli cokolwiek nas niepokoi w stanie zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Psy bowiem potrafią bardzo szybko pokazywać niepokojące objawy.

Jak rozpoznać u psa wściekliznę, co powinno nas niepokoić? U psa chorego powinniśmy zauważyć gorączkę, zmianę charakteru, nawet diametralną z agresji w uległość i na odwrót, nagłe i gwałtowne ataki szału, duża reakcja na bodźce takie jak światło czy dźwięk, drgawki, ale także najbardziej popularne piana z pyska, czyli ślinotok. To wszystko to objawy zarażenia się wścieklizną. Nie wolno ich absolutnie bagatelizować.