jak wybrać weterynarza

Jak wybrać weterynarza? Weterynarz, oprócz oczywiście właściciela, jest jedną z najważniejszych osób w życiu Twojego czworonoga. W końcu to on się nim zajmuje i leczy ewentualne choroby. Jak wybrać dobrego weterynarza, tak aby życie naszego psa było w dobrych rękach? Odpowiadamy

Jak wybrać weterynarza, który będzie dbał o zdrowie naszego psiaka? Jest kilka kluczowych kwestii, po których będziemy mogli ocenić czy mamy do czynienia z wetem z powołania, czy z kimś, komu zależy jedynie na pieniądzach. 

Weterynarz zazwyczaj kocha zwierzęta równie mocno, jak i my, musimy jednak pamiętać, że nie każdy robi to z powołania, a niektórzy jedynie dla zysku, dlatego warto również mieć podstawową wiedzę, tak aby nikt nie wprowadził nas w błąd. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze lekarza?

Jak wybrać weterynarza dla psa lub kota? Opinie na temat przychodni weterynaryjnej. Lokalizacja i godziny otwarcia.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie w internecie, jakich weterynarzy mamy w okolicy. Warto także przejrzeć opinie, jednak nieco z przymrużeniem oka, ponieważ niektóre mogą być wystawiane bezpośrednio przez osoby pracujące w klinice. Pamiętajmy także o godzinach otwarcia. Każdy z nas pracuje, chodzi do szkoły lub ma inne zajęcia, dlatego klinika, do której chcemy uczęszczać, musi być otwarta w tych godzinach, w których nam pasuje. Drugim krokiem jest po prostu zapytanie znajomych psiarzy lub członków rodziny. Każdy, kto ma czworonoga w swoim domu, chodzi do weterynarza. Może akurat któryś z Twoich bliskich zna kogoś godnego polecania lub na odwrót, kogoś, kogo powinniśmy unikać. Zawsze warto rozeznać się w sprawie.