Jak złapać bezdomnego psa

Jak złapać bezdomnego psa? Jest do dość ciężkie pytanie. Wszystko zależy od nastawienia psa do innych osób. Miejsca w którym pies się znajduje oraz przede wszystkim naszego zachowania. Jeśli pies będzie się stresował równie mocno co i my, złapanie go może okazać się dużym wyzwaniem. 

Jak złapać bezdomnego psa, gdy nasz pies chce do niego podejść? Jeśli bezpański zwierzak, dobrze reaguje na inne zwierzęta, możemy spróbować zachęcić go do podejścia do nas. Musimy jednak być czujni, bowiem pies zdenerwowany może być nieobliczalny.

Zwierzęta potrafią być bardziej otwarte i pomocne niż ludzie, co dla niektórych może wydawać się mało wiarygodne. Psy swoim zachowaniem często udowadniają nam, że możemy się od nich wiele nauczyć. Dowodem tego jest Lana.

Jak złapać bezdomnego psa? Gdzie zgłosić wałęsające się psy?

Lana to 8 miesięczna suczka, mieszkająca ze swoimi opiekunami w Brazylii. Zanim jednak znalazła się w ciepłym, kochającym domu, mieszkała na ulicy. Podczas jednego zimowego wieczoru, właścicielka położyła pod swojego psiaka, gruby, ciepły koc, aby nie zmarł. Następnego ranka zobaczyła coś, co ją wzruszyło.

Lana postanowiła wyciągnąć koc na ulicę, aby podzielić się z nim bezdomnym, bezpańskim psem, który leżał na chodniku. Opiekunka zauważyła zwierzę, już kilka dni wcześniej, jednak gdy próbowała do niego podejść, ten uciekał przestraszony. Kobieta postanowiła wystawić poza swój płot miskę z wodą i z jedzeniem, dla bezpańskich psów. 

Bezdomny pies, gdzie dzwonić? Gdzie zgłosić bezpańskiego psa na wsi?

Złapanie bezdomnego psa nie zawsze jest łatwe. Jeśli zwierzak jest ufny, chętnie podchodzi do ludzi, wystarczy tak naprawdę tylko trochę smakołyków i linka zaciskająca, bądź smycz i obroża.

Jeśli pies ucieka, boi się czy nawet reaguje agresją, powinniśmy zgłosić się do okolicznych fundacji, TOZ-u, OTOZ-u, schroniska czy nawet policji lub straży miejskiej. Fundacje są w stanie wypożyczyć klatki, które zamykają się zaraz po wejściu do niej zwierzaka.