Jak złapać psa? To wcale nie jest aż takie proste pytanie. Wszystko zależy od psa i naszego nastawienia i podejścia. Czasem może przyjść nam to łatwo, a innym razem pogoń za psem będzie trwała wieki. Ta kobieta wymyśliła inny sposób.

Jak złapać psa? Wszystko zależy od sytuacji. Jakiego psa chcemy złapać? Naszego, który uciekł? Bezpańskiego? Każdy psiak jest inny, więc w momencie, w którym chcemy schwytać zwierzę, musimy się nieco wysilić i podejść indywidualnie do każdej takiej sytuacji.

Jak złapać psa? Kobieta położyła się na środku drogi

Złapanie psa, wcale nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie do końca wiemy jak się za to zabrać. O jednej zasadzie musimy zawsze jednak pamiętać. Nigdy nie biegniemy za psem. Pies zazwyczaj potrafi biegać znacznie szybciej niż my, w końcu ma dodatkową parę nóg, nie jesteśmy go w stanie złapać, a jedynie przeganiamy go dalej i dalej, aż w końcu możemy dotrzeć do miejsca, w którym robi się niebezpiecznie. 

Przez wiele tygodni porzucony, cierpiący z głodu pies, błąkał się samotnie w górach Evans Creek w USA. Kierowcy próbowali go złapać, aby mu pomóc, jednak nie byli w stanie, ponieważ przerażony psiak uciekał. Ze względu na jego rozmiary, nazwano go Niedźwiedź, jednak on już był tak chudy, że te imie przestało do niego pasować. Amanda i Dylan usłyszeli o psiaku i postanowili sami mu pomóc. Przez dłuższy czas próbowali zwabić go do samochodu smakołykami, jednak mimo ich starań, psiak był wciąż zbyt przerażony, aby podejść. Nie chcieli jednak się poddać. Wymyślili więc sposób, który mógł zadziałać. 

Jak złapać bezpańskiego psa? Jak złapać psa, który się boi?

Amanda postanowiła położyć się przy drodze i udawać ranną, w tym czasie Dylan ostrzegała innych kierowców, by uważali na nią, jednak nie zatrzymywali się, aby nie spłoszyć Niedźwiedzia, swoją obecnością. W międzyczasie zjawia się on, główny bohater całej tej historii, pies. Początkowo bardzo nieufny, z każdym krokiem warczał i wycofywał się, aż w końcu przełamał się i podszedł do Amandy, która nadal leżała przy drodze. 

Jednak Dylan i Amanda w końcu zdobyli jego zaufanie. Zawieźli go do weterynarza, gdzie otrzymał pomoc i teraz już ufa swoim nowym opiekunom, wie, że chcą oni dla niego jak najlepiej. Musimy pamiętać, że złapanie psa, tym bardziej lękliwego może trwać. Nie możemy o razu rzucić się na psiaka z rękami i smyczą w dłoni, wystraszymy go tym zachowaniem jeszcze bardziej, a im bardziej on będzie zamykał się w swoim strachu, tym trudniej będzie go złapać. 

Jak oswoić porzuconego psa? Oswajanie dzikiego psa

Kluczem do oswojenia jakiegokolwiek psa jest czas, nieważne czy jest on ze schroniska, czy z ulicy. Mówi się, że to właśnie on leczy wszystkie rany i jest to w dużej mierze prawda. Jeśli pies nam nie ufa, musimy uzbroić się w cierpliwość i zdobyć to zaufanie. Nie przyjdzie to łatwo ani szybko, jednak jest tego warte. Jeśli psiak chce jeść smakołyki, zaczynamy od karmienia go z ręki, spokojnie, bez gwałtownych ruchów. 

Następnie siadamy spokojnie i za każdym razem, gdy psiak na nas spojrzy, nagradzamy go. Zwłaszcza jeśli spojrzy nam w oczy. Musimy wszystko robić bardzo powoli, nie zachęcać go do zabawy na siłę, nauczyć chodzenia na smyczy najpierw po domu, później stopniowo na dwór i coraz dłuższy spacer. Musimy być świadomi, że może on nasikać nam na podłogę, obgryźć meble czy ulubione kapcie. To wszystko jest bowiem dla niego czymś nowym.

jak złapać psa

jak złapać psa

jak złapać psa

jak złapać psa

jak złapać psa

Zobacz także: 

  1. Pies w wynajmowanym mieszkaniu to zły pomysł? Odpowiadamy
  2. Wynajem zwierząt bezdomnych za pieniądze? To jakiś absurd
  3. Psy w serialowej odsłonie. Netflix wypuszcza serial o zwierzętach. Obejrzycie?