jamnik charakter

Jamnik charakter. Z pozoru mały, słodki i niewinny piesek, o długim ciele i krótkich nóżkach, ale czy takie są? Poznaj charakter jamnika i dowiedz się jak prawidłowo się nim opiekować.

Jamnik charakter ma dość prosty do oczytania. Mimika ich pyszczka zdradza wszystko. Możemy wyczytać z niej całą gamę emocji, jeśli jednak domownicy są w niebezpieczeństwie, jamniki potrafią stać się w mgnieniu oka psem obronnym.

Jamnik charakter. Rozmiary jamników długowłosych i krótkowłosych. 

Jamniki głównie znane są ze swoich krótkich nóżek i długiego ciała. Waga standardowego jamnika nie powinna przekraczać 10 kg. Te zwierzęta występują w trzech rozmiarach – miniaturowe, królicze oraz standardowe.

Psy tej rasy dzieli się także ze względu na sierść mamy okazy długowłose, krótkowłose i szorstkowłose. Nie istnieją za to jamniki czysto białe lub czarne. 

Wygląd jamnika. Temperament jamnika długowłosego i krótkowłosego.

Jamniki to psy ruchliwe, wręcz żywiołowe. Wymagają konsekwentnego opiekuna z powodu swojej upartości. Jednak cokolwiek by nie zrobiły, potrafią w zaledwie kilka sekund doprowadzić swojego opiekuna do uśmiechu, dlatego iż są niezwykle lojalne, przywiązane i zakochane w swoim panu.