jamnik

Jamnik i bernardyn są przyjaciółmi na dobre i na złe. W świecie zwierząt różnice nie istnieją. Mały przyjaźni się z wielkim, gruby z chudym, czy nawet potencjalna ofiara ze swoim oprawcą. Świat zwierząt jest piękny, a ich miłość jest najsilniejsza. Historia tej przyjaźni tego dowodzi.

Przyjaźń w świecie zwierząt

Zwierzęce przyjaźnie. Jest to bardzo ciekawe zagadnienie w przyrodzie, które do tej pory trapi praktycznie wszystkich ludzi. Zwierzęta są na tyle mądre, że nie zważają na podziały. Czasem można odnieść wrażenie, że to człowiek jest tym szufladkującym gatunkiem. Moglibyśmy z pewnością uczyć się od tych istot i nauczylibyśmy się wielu rzeczy. Szkoda, że tego nie robimy.

Jamnik uratował swojego wielkiego przyjaciela

Pewien jamnik wywołał niemałe zamieszanie, gdy odkrył, że jego psi przyjaciel utknął i nie może się wydostać. Był bardzo przerażony i wywołał panikę wśród ludzi. Razor zrobił dosłownie wszystko, co tylko mógł, by wzbudzić czyjeś zainteresowanie i znaleźć kogoś, kto wybawi jego przyjaciela. Psiak podbiegł do domu sąsiada, który wyszedł na zewnątrz, by zobaczyć co się dzieje.

Bernardyn został uratowany w ostatniej chwili

Zwierzęce przyjaźnie już takie są, prawda? Zwierzaki zrobią wszystko tylko po to, by pomóc innym. Ta historia jest tego najlepszym dowodem. Jamnik zrobił, co tylko mógł, byle nie dopuścić do tragicznego finału. I wiecie co? Udało mu się. Wszczął taki alarm, że ludzie zaczęli reagować na jego szczek. Kiedy tylko podbiegł do sąsiada, zaczął prowadzić go do miejsca zdarzenia. Sunia bernardyna o imieniu Jazzy, utknęła w bagnie i nie mogła się wydostać. Nie chcemy nawet myśleć, co by się stało, gdyby Razor nie zareagował w porę. Strażacy uwolnili tego uroczego olbrzyma i przewieźli w bezpieczne miejsce.

Stan suni uratowanej przez jamnika

Zdaniem weterynarzy i ratowników, sunia przebywała w tym zimnym, błotnistym rowie przez około 18 godzin! Pomoc nadeszła bardzo późno, ale szczęśliwie nadeszła. Zobaczcie wideo poniżej, które przedstawia oba psiaki.

Zobacz także:

  1. Niesamowite nagranie! Właścicielka uratowała psa, który zaczął tonąć we wzburzonym oceanie
  2. Z ziemi wystawała tylko głowa psa. Sprawca jeszcze za to nie odpowiedział
  3. Miliony psów zjadanych jest na świecie. Rząd Wietnamu odniósł się do sprawy