Ludzie, którzy kochają zwierzęta, zwykle uznawani są za osoby dobre. Nie dziwi więc fakt, że taki autorytet jak polski święty, papież Jan Paweł II również miał swojego ukochanego psa. Po sieci krąży niesamowite zdjęcie.

Jan Paweł II jest autorytetem dla większości Polaków. Nasz papież swoim życiem dawał świadectwo tego, jak powinien zachowywać się dobry bliźni. Nie prezentował jednak takiego nastawienia wyłącznie wobec ludzi. Jego braterska miłość przejawiała się również w kontaktach z naszymi mniejszymi braćmi.

Jan Paweł II miał ukochanego psa

Kiedy Jan Paweł II znany był jeszcze jako Karol Wojtyła, miał swojego ukochanego psa. Pupil naszego przyszłego Ojca Świętego miał na imię Lolek i był z pewnością wiernym towarzyszem zabaw małego Karola. Po sieci krąży niesamowite zdjęcie, na którym widzimy małego Wojtyłę, jego mamę Emilię i właśnie psa Lolka. Nie wątpimy, że zwierzak był dla chłopca bardzo ważny.

– Święty każdego dnia – tak znajomi i przyjaciele z dzieciństwa i lat wczesnej młodości nazywali Karola Wojtyłę. Jego świętość objawiała się również w miłości do zwierząt. Dobrze brać z niego przykład również w tej kwestii.

Przyszły Jan Paweł II ze swoją mamą i psem Lolkiem

Także po objęciu Tronu Piotrowego, Jan Paweł II nie ukrywał swojej miłości do czworonogów. Zachował się wiele zdjęć, na których papież widziany jest z psiakami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bestia w ludzkim ciele! Obciął łapy psa sąsiada żeby się zemścić za błahostkę
  2. NIE POPEŁNIAJCIE TEGO BŁĘDU PRZY KARMIENIU PSA! SKRZYWDZICIE GO
  3. TWÓJ PIES MA JEDNĄ Z TYCH ZABAWEK? UWAŻAJCIE NA NIE!