jelenie
screen/youtube/ Inside Edition

Jelenie w Polsce nie są zwierzętami rzadkimi i większość z nas nie raz miała okazję wypatrzyć je biegnące przez pola czy polany, często znajdujące się zadziwiająco blisko ludzkich zabudowań. Z pewnością nikt jednak nie spodziewał się po nich tego, do czego posunęły się tym razem. 

Jelenie europejskie najczęściej występujące w naszym kraju nikogo już nie dziwią. Często pojawiają się na polach uprawnych czy podchodzą bardzo blisko zabudowań ludzi w poszukiwaniu żywności. Nadchodzi zima, pogoda jest coraz mniej łaskawa, a to skłania te zwierzęta do częstszego spoufalania się z gospodarstwami ludzkimi. Gdzie często udaje im się znaleźć coś dobrego. 

Mimo powszechności ich występowania na terenie całego naszego kraju, dla większości z nas wciąż są dzikimi mieszkańcami pobliskich lasów. Wiemy o nich naprawdę niewiele. Traktujemy je raczej jako płochliwe okazy do obserwacji, w których życie lepiej nie ingerować. Jednak nikt po nich nie spodziewał się z pewnością czegoś takiego. 

Przerażona krowa uciekała ratując życie

Bonnie była 4-miesięczną krową, której życie wisiało na włosku — już niedługo miała skończyć w rzeźni, gdzie czekałby ją oczywisty, straszny los. Okazało się jednak, że zwierzę miało bardzo dobrze rozwinięty instynkt przetrwania. Domyśliło się bowiem, że skoro inne zabrane krowy już nigdy nie wracały do zagrody, to i dla niej dobrze ta historia się nie skończy.