kaczka

Kaczka i pies byli nierozłączni. Jak widać, przyjaźń nie zna żadnych granic. Nie ma znaczenia, jakiego gatunku jesteś. Kiedy znajdziesz kogoś, z kim czujesz się komfortowo, wszystko inne przestaje być ważne. Ten pies i kaczka dorastały razem i stały się wyjątkową parą. Większość ludzi nie zauważyła, że ​​pies jest całkowicie ślepy. Jednak dzięki kaczce mógł żyć normalnie.

Kaczka była przewodnikiem niewidomego psa

Kaczka żyła razem z psem na ulicy. Oboje sobie pomagali i byli swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Ptak prowadził psiaka, informował o zbliżających się zagrożeniach czy pomagała mu w poszukiwaniu jedzenia. Niestety ta przyjaźń została zakończona w brutalny sposób. 

Kaczka nie odstępowała psiaka na krok. Całe dnie spędzali razem, a kiedy jedno gdzieś znikało, drugie zaczynało wpadać w panikę. Psiak na tyle dobrze funkcjonował oraz na tyle pomagała mu przyjaciółka, że ludzie byli po prostu zachwyceni tą przyjaźnią, ale nie dostrzegali niepełnosprawności psa. Traktowali ten duet jako nieodłączny element tej okolicy. Niestety nie wszystkim ludziom w smak był ten obrazek. Bezmyślne dzieci urządzały sobie żywe cele z dwójki zwierzaków, rzucały w nie kamieniami. 

Sprawa zakończyła się bardzo tragicznie

Niestety nikt tych dzieci nie powstrzymał. Przez dłuższy czas nie udawało im się zrobić krzywdy zwierzakom. Jednak pewnego dnia psiak znalazł swoją przyjaciółkę martwą na stercie śmieci. Widoczne były urazy, które wskazywały na to, że rzucony kamień dosięgnął niewinnego ptaka. Kiedy czworonóg zdał sobie sprawę, że jego przewodniczka nie żyje, zaczął przeraźliwie płakać i przez wiele dni nie odchodził od jej ciała. 

Jak widać ta przyjaźń była dwustronna, niestety ludzie – o zgrozo, dzieci – nie pozwolili żyć tym bezbronnym zwierzętom. 

Po całej tej historii psiak trafił do rodziny, którą bardzo wzruszyła i zasmuciła jego historia. Obecnie ma ciepły kochający dom, ale pewnie nigdy nie zapomni o swojej ptasiej przyjaciółce. 

Zobacz także:

  1. Słoń padł podczas walki, 300 innych go pożegnało. To nagranie rozerwie Twoje serce
  2. Cudem uratowany nietoperz je banana w uroczy sposób. Spróbuj się nie śmiać
  3. Na oczach córki katował psa. Spotkała go kara, ale czy wystarczająca?